26 лютого: яке сьогодні свято, іменини, традиції і погода у Житомирі

26 лютого: яке сьогодні свято, іменини, традиції і погода у Житомирі

Сьогодні, 26 лютого, День кримського спротиву російській окупації. 

Свята

26 лютого в Україні святкують День кримського спротиву російській окупації. Саме цього дня 2014 року під Кримським парламентом організували мітинг мирних громадян, які висловили протест проти проведення сесії Верховної Ради республіки, під час якої обговорювали територіальну цілісніть України та незаконне переведення Криму у статус російського півострова. Офіційного статусу подія набула 2021 року згідно з указом президента України.

Також 26 лютого Всесвітній день неквапливості. Цікаве свято, яке пропагує уповільнення темпу життя та вміння правильно розподіляти свій час. Присвячений цей день насолоді миттєвостям життя без поспіху. Започаткували його 2007 року в Італії за ініціативи асоціації "Мистецтво жити повільно", основне гасло якої "Не поспішай і насолоджуйся моментом".

А ще 26 лютого святкують Всесвітній день фісташок. Свято присвячене одному з найпоживніших та найпопулярніших у світі горішків — фісташкам. Їх ще часто називають "зеленим золотом". Вони мають багату історію, походять з Близького Сходу та Центральної Азії, де культивуються вже близько 2000 років.

Відео дня

26 лютого в церковному календарі – день пам’яті Порфирія Газського. Він народився в Солуні (Македонія) 347 року в шляхетній родині. У віці 25 років вступив до Скитського монастиря в Єгипті. Через 5 років вирушив до Єрусалиму, щоб побачити святі місця. Жив довгий час в печері, але змушений був знову повернутися до Єрусалиму через хворобу. У віці 40 років висвятився на священника, а 396 року помирає тодішній єписком Газський. Саме Порфирія висвячує на посаду митрополит Кесарії Палестинської. Помер єпископ 420 року.

Що не можна робити 26 лютого

  • Заборонено займатися фізичною працею.
  • Не можна знайомитися з жінками чи дівчатами.
  • Не варто вживати алкогольні напої.

Народні прикмети і традиції на 26 лютого

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 

  • дивилися, який сьогодні день: птахи будують гнізда на сонячній стороні — до холодного літа;
  • перелітні птахи вже повертаються додому — буде великий урожай;
  • дощова погода до теплого літа;
  • південно-західний чи південний вітер — чекайте на відлигу;
  • дятли стукають по дереву — березень буде теплим;
  • небо зоряне і ясне — літо буде грозовим та спекотним.

Цей день вважався серед селян вдалим для риболовлі. Також вже остаточно стає зрозуміло, чи весна буде теплою, чи ні. Якщо сніг повністю розтанув і немає морозу, то починали готуватися до засівання городу.

Іменини

Сергій, Миколай, Петро, Іван, Ганна (Анна).

Талісманом людини, народженої 26 лютого є родоніт. Мінерал, який дуже давно відомий людству. За часів Древньої Греції, наприклад, з нього виготовляли прикраси. Родоніт допомагає поліпшити зір, а на Сході вважають, що камінь здатний боротися навіть з онкологією.

Погода у Житомирі

Хмарна погода буде триматися у Житомирі до самого вечора. Уночі розпочався дощ, але він припинився ще до ранку. До пізнього вечора опадів більше не очікується. Від 4 до 11 градусів тепла.

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up