25 вересня: все про цей день, яке свято, що не можна робити і погода у Житомирі

25 вересня: все про цей день, яке свято, що не можна робити і погода у Житомирі

Сьогодні, 25 вересня, Всесвітній день фармацевта. 

Свята

25 вересня в Україні і світі святкують Всесвітній день фармацевта. Це аптечні працівники, які роблять величезний внесок в здоров'я населення планети. Вони обов'язково мають медичну освіту, що надає їм право правильно підбирати складові ліків, зберігати їх, консультувати покупців щодо препаратів, вести облік рецептів та інше. Офіційно свято було створене в Туреччині 2009 року. Тоді в Стамбулі була створена Міжнародна фармацевтична організація, яка є партнером ВООЗ.

Також 25 вересня Всесвітній день легенів. Подія була створена за ініціативою Мічіакі Місіма, який був президентом Кіотської асамблеї FIRS 2016 року. Особливо актуальною ця дата є в наші дні, коли через споживання тютюну, погані умови життя та забруднену екологію збільшилася кількість випадків захворювання легенів.

А ще 25 вересня Міжнародний день поінформованості про атаксію. Атаксія — клінічний симптом ураження деяких клітин нервової системи (мозочку), головною ознакою якого є порушення рухів і координації. Людина може втрачати рівновагу під час ходіння, а її рухи стають невпевненими.

Відео дня

25 вересня святкують Всесвітній день мрії. Ініціатива створення такого цікавого свята належить американці Озіомі Егвуонву, яка є відомою письменницею, викладачкою, ораторкою, експерткою з корпоративної культури і людського потенціалу. Озіома також займає посаду генерального директора міжнародної  консалтингової компанії "BurnBright International". Вона допомагає підприємствам та людям розкрити свій потенціал, є директоркою ініціативи  "Rising Women Rising world" — асоціації жінок, які беруть на себе відповідальність за розбудову світу.

25 вересня в церковному календарі – день пам’яті преподобної Єфросинії Олександрійської. Дівчинка народилася у заможній родині в Олександрії. Її мати рано померла, тому Єфросинія виросла під вихованням батька Пануфрія, який сповідував християнство. Коли дівчині виповнилося 18 років, батько вирішив, що прийшла пора видати її заміж. Відправив він її до монастиря, щоб вона отримала благословення на майбутній шлюб. Довго ігумен розмовляв з Єфросинією, а потім дав благословення. Однак, сама дівчина мріяла про життя в монастирі.

Таємно вона прийняла постриг, а потім покинула батьківську оселю, щоб поселитися в монастирі і вести усамітнене життя в молитвах. Проте, Єфросинія боялася, що батько може знайти її в монастирі, а тому прикинулася юнаком, назвавши себе Ізмарагдом. Ченці не впізнали переодягнену Єфросинію. Жила дівчина в відокремленій келії 38 років і досягла духовної досконалості. Лише перед смертю повідала свою таємницю батькові, попросивши, щоб її поховали поряд з матір'ю. Коли вона померла, батько сам прийняв чернецтво і жив в тому ж монастирі, що і його донька. А все майно роздав біднякам.

Іменини

 Семен, Федір, Юліан.

Талісманом людини, народженої 25 вересня є гематит. Камінь був відомий людству ще з давніх-давен. Його червоний колір нагадує кров, за що і отримав свою назву. Здавна гематит використовували як амулет чи талісман. Вважалося, що він допоможе подолати труднощі.

Що не можна робити в цей день

  • Категорично заборонялося байдикувати.
  • Не рекомендовано сваритися, ображатися, створювати конфліктні ситуації.
  • Не варто починати нові справи, особливо, якщо ви не впевнені в успіху.

Народні прикмети і традиції на 25 вересня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 

  • дивилися, який сьогодні день: гарна погода вказує на те, що вона такою буде ще протягом трьох тижнів;
  • яким буде цей день, таким буде і квітень наступного року;
  • ще не опало жовте листя з берези — сніг ще випаде нескоро;
  • південний вітер вказує на те, що зима буде теплою, а західний — сніжною.

Цього дня наші предки починали консервацію та заготівлю капусти. В цьому процесі зазвичай брала участь вся родина. Вважалося, що робити цього раніше не можна, тому що капуста точно прокисне. Також жінки під час роботи молилися, щоб зима не була надто суворою.

Погода у Житомирі

Погожий день прийде у Житомирі на зміну похмурому ранку, та безхмарна погода протримається до кінця дня. Без опадів. +16+26 градусів.

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up