25 лютого: все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити

25 лютого: все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити

Сьогодні, 25 лютого, День інженерно-авіаційної служби авіації ЗСУ. 

Свята

25 лютого в Україні святкують День інженерно-авіаційної служби авіації ЗСУ. Державне професійне свято було запроваджене 19 березня 2010 року за ініціативи Михайла Єжеля (тодішнього міністра оборони України). Українська інженерно-авіаційна служба авіації ЗСУ займається виконанням та організацією технічного забезпечення польотів, слідкує за дотриманням певної схеми авіаційних робіт, повітряного транспортування. Її діяльність передбачає дуже велику відповідальність і ризик, адже саме інженери перевіряють спочатку на собі всю техніку. Але від служби залежить рівень здійснення завдань екіпажу.

Також 25 лютого День револьвера. Саме цього дня 1836 року Селюель Кольт запатентував шестизарядний кремнієвий револьвер 45 калібру. Цікаво, що ця ідея належить насправді Джону Пірсону, який продав її Кольту. Існує цікава версія створення револьверу. Джона до ідеї підштовхнув механізм роботи стерна на судні. Спочатку він створив дерев'яний зразок, який зберігається до сьогодні. Револьвер — це стрілецька зброя, яка призначення для стрільби з дистанції не більше 100 метрів.

25 лютого в церковному календарі – день пам’яті святого Тарасія, архієпископа Константинопольського. Ще в дитинстві отримав гарну освіту, адже народився в благочестивій родині патрисіїв. Спочатку працював писарем та радником при дворі імператора Костянтина Багрянородного. В той період дуже популярною була єресь про іконоборство і єпископ Павло, який тоді сидів на престолі, не зміг її побороти. Павло вказав на Тарасія, як свого наступника, коли до нього прийшов імператор і його матір, цариця Ірина. Тому 784 року Тарасій став єпископом. Зробив він чимало добрих справ, але пішов, тому що не хотів розірвати шлюб імператора з Марією. Помер 806 року.

Відео дня

Що не можна робити 25 лютого

  • До заходу сонця не можна лягати спати.
  • Не варто зловживати алкогольними напоями.
  • Заборонено дивитися в будинок з вулиці через вікно.

Народні прикмети і традиції на 25 лютого

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 

  • дивилися, який сьогодні день: випав сніг, то перед Великоднем буде негода сім днів;
  • на деревах грачі в'ють гнізда, чекайте на потепління;
  • сильно розкричалися ворони — літо буде холодним та дощовим;
  • почути грім — прийде сильне похолодання;
  • гарна погода віщує, що літо буде теплим.

В народі цей день називали Тарасем Безсонним, а тому намагалися якомога довше не засинати, щоб не причепилися до людини всі біди світу. Також віряни молилися святому про здоров'я, роздавали милостиню тим, хто її потребує.

Іменини

Тарас, Євген, Олександр, Микола, Федір, Антон.

Талісманом людини, народженої 25 лютого є гагат. Хоча камінь найчастіше чорного кольору, але негативної енергетики він не несе. Гагат захищає від дурного ока, заздрості та обману.

 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up