23 лютого: все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити і погода у Житомирі

23 лютого: все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити і погода у Житомирі

Сьогодні, 23 лютого, День дизельного двигуна. 

Свята

23 лютого в Україні і світі святкують День дизельного двигуна. Саме цього дня німецький винахідник Рудольф Дізель отримав патент на двигун. Сталося це 1893 року. Але сам двигун вперше було виготовлено 1897 року. Дизельний двигун працює на нафтовому паливі за принципом внутрішнього згорання. Він вважається одним з економічних. Але для екології дизельні двигуни більш небезпечні, ніж бензинові.

Також 23 лютого Всесвітній день взаєморозуміння та миру. Саме цього дня 1905 року заснували клуб Ротарі, який мав на меті об'єднати бізнесменів для доброзичливих і дружніх стосунків, спільної праці. Згодом виникла всесвітня організація Ротарі Інтернешнл. Сьогодні вона позиціонує себе як неполітичне, відкрите, благочинне утворення. Члени клубу називають себе ротаріанцями. Вони є професіоналами та лідерами в різних напрямках бізнесу.

А ще 23 лютого День гри в теніс. Теніс є одним з різновидів спортивної гри. Гравці повинні відбити спеціальною ракеткою тенісний м'яч. Грати можна в парі чи одне проти одного. Виникла тенісна гра в далекому XIV столітті у Франції. Тоді цей вид спорту був особливо популярним серед знаті та священнослужителів. В Україні теніс з'явився лише 1890 року, але дуже швидко набув популярності. Навіть 1913 року тут відбулися перші змагання.

Відео дня

23 лютого Міжнародний день протидії булінгу. Подія проводиться що пів року і присвячена підвищенню обізнанності про булінг та сприянню зусиллям, що спрямовані на його запобігання. Припадає цей день щороку на третю п'ятницю листопада та останню п'ятницю лютого.

23 лютого в церковному календарі – день пам’яті священномученика Полікарпа, єпископа Смирненського. На жаль, про життя святого збереглося дуже мало відомостей. Народився він у місті Смирна близько 70 року. Рано залишився без батьків, а тому його вихованням займалася вдова Каліста за вказівкою янголів. Коли померла і вона, то Полікарп віддав все майно бідним, а сам пішов учнем до єпископа Вукола. Він висвятив юнака на диякона. Після смерті Вукола Полікарп став єпископом Смирни. Якось його схопили язичники, прив'язали до стовпа, підпалили внизу хмиз. Але полум'я не взяло тіло чоловіка. Язичники так злякалися, що розрубали його мечем.

Що не можна робити 23 лютого

  • Не варто прокидатися у поганому настрої.
  • Не можна засмучуватися без приводу.
  • Заборонено починати генеральне прибирання в оселі.

Народні прикмети і традиції на 23 лютого

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 

  • дивилися, який сьогодні день: коні лягають на землю — до хуртовини;
  • почути крик тетерева — весна вже на порозі;
  • високі і густі хмари вказують на гарну погоду;
  • туман впав — до негожого літа.

Цього дня наші предки спостерігали за сорокою. Якщо вона раптом почала стрибати на даху будинку, отже, в ньому хтось скоро захворіє. А якщо ще й кричить водночас — це дуже поганий знак.

Іменини

Антонін, Дем'ян, Іван, Мойсей, Олександр, Полікарп.

Талісманом людини, народженої 23 лютого, є нефрит. Камінь з дуже незвичайним зовнішнім виглядом. Здавна нефрит цінувався за його лікувальні властивості. Зокрема, древні лікарі використовували його для лікування хвороб нирок.

Погода у Житомирі

Хмарна погода буде триматися у Житомирі до самого вечора. Уночі був дощ, проте він закінчився ще до ранку. Більше опадів цього дня не передбачається. +4+10 градусів.

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up