22 лютого: все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити і погода у Житомирі

22 лютого: все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити і погода у Житомирі

Сьогодні, 22 лютого, Міжнародний день бойскаутів.

Свята і події

22 лютого в Україні і світі святкують Міжнародний день бойскаутів. Бойскаути (скаути) — діти та молодь, які є членами незалежної добровільної організації, що має за мету фізичний і духовний розвиток молоді. Організації скаутів завжди є аполітичними. Батьківщиною бойскаутів прийнято вважати Велику Британію. Саме тут цей рух заснував професійний військовий Роберт Баден-Павелл. В Україні скаутинг розпочався ще 1911 року. Національна організація називається "Пласт", а скаути — пластунами. Так за часів Запорізької Січі називали тих козаків, які займалися розвідкою.

Також 22 лютого Міжнародний день підтримки жертв злочинів. Для заснування цього важливого дня підґрунттям стало одразу два документи: "Хартія жертв злочинів" (була опублікована 22 лютого 1990 року у Великій Британії) та декларація ООН щодо принципів правосуддя для постраждалих від кримінальної злочинності (підписана 1985 року).

А ще 22 лютого Всесвітній день енцефаліту. Подія була створена ще 2013 року. Енцефаліт — захворювання, яке полягає в запаленні головного мозку. Часто причиною його є мікроби, віруси, алергія, токсини чи інфекції. За тяжких форм хвороби можлива смерть, тому важливо вчасно звернутися до лікаря.

Відео дня

22 лютого святкують Всесвітній день роздумів. Цікаво, що це свято пов'язане зі скаутингом, а саме з гайдингом, що є міжнародним рухом, який орієнтований виключно на дівчат. Гайдинг, як і скаутинг, був заснований Робертом Баденом-Павеллом.

22 лютого в церковному календарі – день пам’яті мучеників Апамейських, Маврикія і 70 святих. Святий Маврикій був воєначальником в Апамеї Сирійській. Тоді правив імператор Галерей і язичники донесли йому, що Маврикій — християнин. Схопили його та його сина, відвели на суд, де довго катували. Сина просто на очах у батька вбили мечем, а самого Маврикія відвели до безлюдного місця, де прив'язали до дерева, обмастили медом та залишили на поталу комах. Десять днів терпів він укуси, спрагу та голод. А після цього правитель наказав відтяти йому голову. Разом із ним вбили ще 70 святих.

Що не можна робити 22 лютого

  • Не варто починати нових справ, це не віщує нічого доброго.
  • Не давайте обіцянок, бо не зможете їх виконати.
  • Заборонено планувати далеку подорож.

Народні прикмети і традиції на 22 лютого

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 

  • дивилися, який сьогодні день: густі та високі хмари — до стійкої погоди;
  • сніг почав підтавати, його поверхня шершава — буде великий урожай;
  • день сухий, але холодний — осінь буде теплою і без дощів;
  • прилетіли вже ластівки та граки — весна прийде рано;
  • воркочуть голуби — до потепління;
  • завірюха — весна ще нескоро прийде.

Здавна наші предки вірили, що сни, які наснилися в ніч проти 22 лютого, є віщими. Але вони збудуться протягом півроку.

Іменини

Петро, Опанас, Пилип, Федір, Михайло, Анфіса.

Талісманом людини, народженої 22 лютого, є бурштин. Здавна він вважався потужним оберегом. Колись бурштин використовували, як талісман проти злого ока. Також існувало повір'я, що прикраси з ним допоможуть знайти справжнє кохання.

Погода у Житомирі

Весь день у Житомирі буде хмарним. Уночі розпочався дощ, але він припинився ще до ранку. До пізнього вечора опадів більше не очікується. +4+10 градусів.

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up