21 лютого: яке сьогодні свято, іменини, традиції і погода у Житомирі

21 лютого: яке сьогодні свято, іменини, традиції і погода у Житомирі

Сьогодні, 21 лютого, Міжнародний день рідної мови.

Свята

21 лютого в Україні і світі святкують Міжнародний день рідної мови. Свято було засноване за ініціативою ЮНЕСКО для того, щоб спонукати уряди і населення різних країн світу розвивати та захищати рідну мову. Будь-яка етнічна спільнота вирізняється поміж інших своєю особливою мовою. Рідна мова є носієм знань та цінностей, які передаються від покоління до покоління. Нині в світі існує близько 7 тисяч мов. Попри це, до двох третин людей говорять всього дванадцятьма мовами.

Також 21 лютого Всесвітній день комбучі. Глобальна подія, яка присвячена вшануванню давньої спадщини і важливого значення чайного гриба. Це особливий ферментований чай, який відомий своїми корисними властивостями та унікальним смаком. Історія чайного гриба налічує близько 2000 років. Його створення приписують китайській династії Цинь 221 року нашої ери. В ті часи його називали "чаєм безсмертя".

А ще 21 лютого святкують Всесвітній день екскурсовода. Створене професійне свято було 1990 року, а ініціатором заснування став Лоізідес, який був президентом Міжнародної федерації екскурсоводів. Екскурсоводами називають фахівців з проведення екскурсій. Це не така проста професія, як може здатися на перший погляд. Адже до обов'язків гіда входить не лише підготовка матеріалів, але й вміння користуватися архівними і історичними даними, обізнаність у методичній підготовці та оновлення застарілої інформації.

Відео дня

21 лютого в церковному календарі – день пам’яті преподобного Тимотея. Народився він в італійському місті Равенна, трудився в місцевому монастирі з юних літ. Архімадридом обителі тоді був святий Феоктист. А сам Тимотей був учнем преподобного Платона, сповідника Студійського. Ще в юності Тимотей вирішив присвятити себе служінню Господу. До самої смерті відрізнявся особливою непорочністю. Здійснив чимало чудес за допомогою своїх молитов. Довгий час Тимотей жив на самоті в пустелі, щоб досягнути досконалості.

Що не можна робити 21 лютого

  • Заборонено злитися, лаятися і лихословити.
  • Краще утриматися від будь-яких розваг чи веселощів.
  • Не можна виконувати вдома важку фізичну роботу.

Народні прикмети і традиції на 21 лютого

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 

  • дивилися, який сьогодні день: побачили зайця-біляка — найближчим часом піде сніг;
  • навколо дерев вже розтанув сніг, але залишив пологі краї — скоро прийде тепло;
  • вже прийшла рання весна — осінь також буде ранньою;
  • снігопад чи заметіль — до швидкого потепління;
  • дме східний вітер — чекайте на швидкий прихід весни.

Часто цей день вважався вже справжньою весною, адже приходила тепла погода, сніг танув. Наші предки вважали, що сонячне світло відрізняється цього дня цілющими властивостями, а тому люди похилого віку обов'язково виходили на вулицю, щоб оздоровитися.

Іменини

Остап, Тимофій, Юрій, Захар, Іван, Георгій.

Талісманом людини, народженої 21 лютого, є сапфір. В давнину цей камінь вважався символом духовності. Існує легенда, що печатка наймудрішого царя Соломона була виготовлена з сапфіром.

Погода у Житомирі

У Житомирі протягом усього дня небо буде вкрите хмарами. Уночі пішов дощ, проте він закінчився ще до ранку. Весь залишок дня пройде без опадів. +4+7 градусів.

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up