20 лютого: який сьогодні день, свята, іменини, прикмети і погода у Житомирі

20 лютого: який сьогодні день, свята, іменини, прикмети і погода у Житомирі

Сьогодні, 20 лютого, День Героїв Небесної Сотні. 

Свята

20 лютого в Україні День Героїв Небесної Сотні. Створений для вшанування пам'яті тих людей, які загинули під час мирного народного протесту. Почалося все ще в листопаді 2013 року, коли тодішній президент України Віктор Янукович попри обіцянки відмовився дотримуватися Угоди про Асоціацію з Євросоюзом. Від вечора 21 листопада на Майдані Незалежності почали збиратися люди на мирний протест. Проте влада лише стягувала до столиці спецпідрозділ "Беркут" і не зважала на бажання мітингарів. Вночі проти 30 листопада Янукович вдався до силового розгону нібито для того, щоб встановити на площі новорічну ялинку.

Жорстоке побиття людей обурило суспільство і 1 грудня на Майдані зібралося ще більше людей, які вимагали вже відставки очільників силових структур. Настрої швидко змінювалися і люди зрозуміли, що без відставки уряду нічого не зможуть домогтися. В ніч проти 11 грудня силовики знову здійснили спробу розігнати мітинг, але вона не вдалася. Перші жертви з'явилися в січні 2014 року.

18 лютого до Верховної Ради рушила колона беззбройних мітингарів, проте їх зустріли "Беркут" і так звані "тітушки". Багато людей отримало поранення, двоє загинуло. Увечері силовики висунули вимогу, щоб Майдан покинули діти і жінки, а самі почали наступ. Близько 20 людей загинуло від куль та осколків гранат. Відбити Майдан вдалося вранці 19 лютого, а вже 20 лютого став найкривавішим днем в історії Революції Гідності. Силовиками була застосована вогнепальна зброя. Було вбито близько 70 осіб.

Відео дня

Також 20 лютого День соціальної справедливості в Україні. 2007 року Генеральна Асамблея ООН створила Всесвітній день соціальної справедливості і Україна підтримала ініціативу. Ця подія наголошує на необхідності боротьби за соціальну справедливість в усьому світі і нагадує про важливість забезпечення рівних прав для всіх громадян.

А ще 20 лютого День початку російської агресії проти України. Саме цього дня 2014 року розпочалася російська агресія проти України, яка триває і досі. Почалося все з самовільного збройного захоплення півострова Крим. Росія також почала інформаційну, правову, економічну, збройну та енергетичну війну, щоб знищити територіальну недоторканість та незалежність України.

20 лютого Міжнародний день людей, які перемогли алкоголізм. Вважається, що дату обрали невипадково, адже саме цього дня було створено грановану склянку, в яку, за традицією, наливають алкоголь.

Також 20 лютого Міжнародний день куріння люльки. Свято присвячене всім тим, хто є прихильником цієї давньої традиції. Воно було створене ще 2008 року і від того моменту поширилося

20 лютого в церковному календарі – день пам’яті Льва Катанського. Часто його ще називають Дивотворцем. Він був єпископом в місті Катанія (Сицилія), хоча сам народився в італійській Равенні. Від юних років багато молився, а тому отримав від Господа дар дивотворення. Приходили до нього немічні та сліпі, а він їх всіх зцілював. Помер Лев в глибокій старості і похований був у церкві святого Луки, яку сам побудував.

Що не можна робити 20 лютого

  • Не можна давати жодних обіцянок, тому що не зможете їх виконати.
  • Заборонено починати нові справи — вони закінчаться погано.
  • Краще не пити алкогольні напої.

Народні прикмети і традиції на 20 лютого

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 

  • дивилися, який сьогодні день: не йде сніг — рік буде неврожайним;
  • пішов сніг із дощем — до відлиги та бурхливих річок;
  • високо в небі літають зграї воронів — прийде снігопад.

Цього дня наші предки останній раз каталися на санях з гірки. Існувала навіть прикмета: хто проїде найдовше, той зустріне цього року своє щастя.

Іменини

Антон, Василь, Давид, Денис, Іван, Микола, Сергій, Ярослав.

Талісманом людини, народженої 20 лютого, є корал. Екзотичний камінь, який приваблює до себе шанувальників прекрасного. Здавна вірили, що прикраси з коралу роблять людину привабливішою для інших.

Погода у Житомирі

У Житомирі сонце в цей день буде рідко з'являтися з-за хмар. Замість дрібному мокрому снігові, що розпочався вранці, у другій половині дня буде дрібний дощ, який продовжуватиметься до завершення дня. Від 2 градусів морозу до 4 тепла.

 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up