20 червня: все про цей день, яке свято, прикмети і погода у Житомирі

20 червня: все про цей день, яке свято, прикмети і погода у Житомирі

Сьогодні, 20 червня, День літнього сонцестояння.

Свята

20 червня в Україні і світі святкують День літнього сонцестояння. Це найтриваліший день року, коли Сонце досягає своєї найвищої точки в небі. В цей час земна вісь нахилена найбільше до Сонця. Це означає, що Сонце знаходиться найвище в небі в цей день, і через це ми маємо найдовший світловий день у році.

Також 20 червня Всесвітній день тапасу. Він був заснований для відзначення культурної та кулінарної значущості тапас. Легенда говорить, що тапаси з’явилися як маленькі шматочки м’яса або хліба, які кладуть на напої, щоб відлякувати мух — звідси і назва "тапас", що в перекладі з іспанської означає "покривати".

А ще 20 червня Міжнародний день поінформованості про ністагм. Цей день присвячений підвищенню обізнаності про ністагм — складний стан, який характеризується неконтрольованим рухом очей. Ністагм впливає на людей усіх віків, порушуючи зір і значно впливаючи на повсякденне життя. Цей день має на меті привернути увагу до цього стану, який вражає мільйони людей по всьому світу і не має відомого постійного лікування.

Відео дня

20 червня Всесвітній день Wi-Fi.  Цей день був створений для визнання ролі Wi-Fi у сучасному суспільстві та його впливу на глобальне з’єднання. Він також покликаний підвищити обізнаність про важливість доступу до широкосмугового зв’язку та його значення для соціального та економічного розвитку.

Також 20 червня Всесвітній день ефективності. Цей день має на меті підвищити обізнаність про необхідність зниження споживання енергії та важливість енергоефективності для сталого розвитку. Він також сприяє впровадженню та визнанню міжнародних стандартів та сертифікацій, таких як LEED і BREEAM, які визначають критерії енергоефективності у будівництві.

20 червня в церковному календарі – день пам’яті святого священномученика Методія, єпископа Патарськогою. Він був одним із видатних християнських теологів і мучеників ранньої Церкви. Народився у IX столітті в місті Патара в Лікії (нині це територія Туреччини). Методій відомий своєю ревністю у проповідуванні християнської віри та боротьбою з єресями, що поширювалися в той час.

Методій отримав прекрасну освіту і рано виявив інтерес до духовного життя. Він вступив до монастиря, де вивчав Святе Письмо і богослов'я. Відзначався мудрістю та духовною глибиною, завдяки чому здобув повагу і любов своїх сучасників.

Методій був обраний єпископом Патарським, де продовжував ревно працювати для зміцнення християнської віри. Він активно проповідував серед язичників і єретиків, захищаючи істинне вчення Церкви. Особливу увагу приділяв боротьбі з єрессю гностицизму та іншими неправдивими вченнями, які намагалися спотворити християнське вчення.

За свою непохитну віру і активну діяльність Методій зазнав переслідувань з боку римської влади. Його було заарештовано та піддано жорстоким катуванням, але він не зрікся своєї віри. Зрештою, Методія було страчено, і він прийняв мученицьку смерть за Христа.

Що не можна робити 20 червня

  • Не можна заздрити іншим.
  • Не варто вбивати павуків.
  • Заборонено сваритися.

Народні прикмети і традиції на 20 червня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 

  • дивилися, який сьогодні день: павук сплів велику павутину — до теплих і сонячних днів;
  • дощить — ще 40 днів буде така погода;
  • жаби стрибають по траві — до дощу;
  • перепелиці летять близько до людського житла — зима буде суворою;
  • мурахи сховалися у мурашник — до зливи.

В народі цей день назвали Перепелятником. Здавна було заведено полювати на перепелів, а потім готувати з них різні страви.

Іменини

Андрій, Опанас, Гліб, Дмитро, Іван, Лука, Хома, Ян, Інна, Римма.

Талісманом людини, народженої 20 червня? є гіацинт. Досить популярний коштовний камінь. Здавна вірили, що гіацинт дарує своєму власнику спокій та здатний покращити сон.

Погода у Житомирі

Хмурий ранок зміниться у Житомирі ясним днем та безхмарним вечором. Ранковий дрібний дощ повинен закінчитися ще в першій половині дня. Більше опадів не очікується. +18+24 градуси.

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up