20 березня: яке сьогодні свято, іменини, що не можна робити і погода у Житомирі

20 березня: яке сьогодні свято, іменини, що не можна робити і погода у Житомирі

Сьогодні, 20 березня, святкують Всесвітній день Землі і День весняного рівнодення. 

20 березня 2023 — понеділок. 390-й день війни в Україні.

Свята і події

20 березня в Україні і світі святкують Всесвітній день Землі. Актуальне і дуже важливе свято, яке було встановлено на честь дня весняного рівнодення. Саме в цей період природа прокидається. Подію започаткували 1970 року після успішної акції Гейлорда Нельсона і Денніса Хайеса. Відбулася вона 22 квітня. Тому часом аналогічне свято також святкують цього дня.

Головна мета свята — привернути увагу людства до планети Земля, яка є їхньою домівкою. Також залучення їх до збереження миру і природи, підвищення поінформованності про екологічні негаразди.

Також 20 березня — День весняного рівнодення. Ця подія знаменує пробудження весни і початок родючого і теплого сезону. В астрономічного сенсі це мить, коли Сонце у своєму русі перетинає небесний екватор, через що день та ніч практично зрівнюються за тривалістю. Від дня весняного рівнодення день поступово збільшується, температура повітря підвищується, тому що північна півкуля Землі починає нахилятися до Сонця.

А ще 20 березня святкують Міжнародний день щастя. Хоча це молоде, але дуже важливе свято, яке було започатковане 28 червня 2012 року за ініціативи Організації Об'єднаних Націй. З ідеєю створити таку подію виступав 2011 року Джейм Ілаєн, який зазначив, що день весняного рівнодення можна назвати найкращою датою для відновлення.

Головна мета цього дня в тому, щоб нагадати урядовим організаціям, що рівень щастя потрібно враховувати під час визначення показників добробуту населення.

20 березня — Всесвітній день здоров'я ротової порожнини. Свято було започатковане Всесвітньою стоматологічною федераціє 2007 року в Дубаї. Спочатку його святкували 12 вересня, але 2013 року змінили на 20 березня. Головна мета цього дня — покращити освіченість суспільства стосовно гігієни рота і культури догляду.

Також 20 березня святкують Міжнародний день французької мови. Подія була започаткована ООН 2010 року, а дату обрали на честь Міжнародного дня Франкофонії, що з'явився ще 1970 року. Французьку мову відносять до офіційних робочих мов Організації Об'єднаних Націй від 1946 року.

20 березня в церковному календарі – день пам’яті священномучеників, що в Херсонесі єпископствували: Василія, Єфрема, Капітона, Євгенія та інших. Про їхнє життя відомо досить мало. Василій і Єфрем були єпископами і були послані 300 року патріархом Гермоном до міста Херсонеса для проповіді. Ходив Василій і проповідував для скіфів, які жили на берегах Дунаю. На жаль, його там закатували язичники.

Єфрема побили камінням за намовою іудеїв. Коли три інших єпископа (Євгеній, Елпідій і Агафодор), що також проповідували поблизу Тавриди, почули про смерть Василія, то прийшли до Херсонесу, щоб продовжити його справу. Але скоро і вони були вбиті.

Через деякий час патріарх послав ще одного єпископа — Еферія. Він вже вільно проповідував, тому що імператор Костянтин Великий царював в той час. Еферій помер мирною смертю і його послідовником став Капітон. Якось зажадали від нього невірні мешканці міста Херсонеса доказів дива Господнього. Святитель з молитвою увійшов тоді в розпечену піч, але залишився неушкодженим. Тоді багато язичників охрестилося. Однак варвари потопили єпископа у річці Дніпро.

Іменини

 Павло, Василь, Євген, Омелян, Нестор, Лаврентій, Мотря.

Що не можна робити в цей день

  • Не варто діяти безглуздо, розважатися — ставте реальні цілі і йдіть до них.
  • Не конфліктуйте, це також поганий день для того, щоб з'ясовувати стосунки.
  • Не лайтеся і не пліткуйте.

Народні прикмети і традиції на 20 березня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 

  • дивилися, який сьогодні день: похмурий день — чекайте на заморозки;
  • синій горизонт означає, що скоро потепліє;
  • дме південний вітер — буде весняна посуха;
  • тане вода, але лід тримається — буде неврожайний рік;
  • побачити жайворонка до тепла, а зяблика — до холоду.

Саме 20 березня, на думку наших предків, відбувалася зміна сезонів. Тому часто в цей день вже відчутна відлига, біжать струмки снігу, який розтанув. З дахів можуть зриватися цілі пласти снігу і бурульки. В народі говорили, що це гріхи людські падають на землю. Щоб попросити вибачення за свої гріхи або уникнути спокуси, варто помолитися перед іконою Богородиці "Споручниця грішних".

Погода у Житомирі

 

У Житомирі ясною погодою нас цей день не порадує - хмари закривають небо вже з самого ранку та протримаються до пізнього вечора. Без опадів. Від 3 градусів морозу до 10 тепла.

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up