2 березня: все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити

2 березня: все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити

Завтра, 2 березня, Всесвітній день психічного здоров'я підлітків.

Свята

2 березня в Україні і світі Всесвітній день психічного здоров'я підлітків. Подія зовсім нова і з'явилася 2020 року за ініціативи американського бренду молодіжного одягу Hollister. Компанією був створений проєкт, який полягає в допомозі різноманітним організаціям, що займаються психічною рівновагою підлітків. Ініціативу підтримала Міжнародна асоціація із запобігання самогубствам. Головна мета цього дня полягає в підвищенні обізнаності про психічне здоров'я тінейджерів, подолання невпевненності у собі за допомогою музики, танців, медитації тощо.

Також 2 березня святкують День народження компакт-диска. Саме цього дня 1983 року у Великій Британії компаніями Polygram, Philips й Sony було продемонстровано перший компакт-диск з програвачем. Тоді для прикладу запустили Дев'яту симфонію Бетховена. Перші компакт-диски були досить великими (12 см в діаметрі) і могли відтворювати лише аудіо.

А ще 2 березня Всесвітній день інформаційної архітектури. Починаючи від 2012 року, цей день завжди припадає на першу суботу березня. Свято було створене за підтримки Інституту інформаційної архітектури. Інформаційна архітектура дуже тісно пов'язана з IT. Це графічна структура даних, яка ґрунтується на інформаційних технологіях.

Відео дня

2 березня Міжнародний день порятунку котів. Подія була створена для підвищення обізнаності про переваги прихистку безпритульних кішок і допомагає підкреслити важливість надання будинку та господарів всім нужденним тваринам. Вона заохочує людей брати безпритульних котів замість того, щоб купувати їх у завідників.

2 березня в церковному календарі — день пам’яті єпископа Феодота Киринейського. Він жив в місті Кіпр в ті часи, коли імператором був жорстокий Лікіній. Феодот відкрито сповідував християнство і намагався навернути у віру якомога більше людей. Коли про це почув намісник Кіпру, то наказав відшукати святого. Феодот почув першим про наказ, а тому сам прийшов на суд і промовив: "Я той, кого ти шукаєш, з'явився, щоб проповідувати Христа Бога мого". Намісник довго бив святого, а потім повісив його на дереві і гострими інструментами стругав тіло.

Через п'ять днів знову привели Феодота на тортури. Намісник був впевнений, що святий після такого точно відмовиться від своєї віри, але чоловік лише продовжував молитися Богу. Тоді поклали його на багаття, вбили в ступні цвяхи і змусили так йти. Та всі тортури він переносив з гідністю. Тоді імператором став Костянтин, який подарував всім мученикам волю. Феодоту зокрема. Прийшов він до Кирії, де служив єпископом і помер через два роки.

Що не можна робити 2 березня

  • Погана прикмета — розпалити у будинку вогонь.
  • Не можна голосно сміятися — це наведе на оселю злидні.
  • Заборонено розважатися, влаштовувати застілля.

Народні прикмети і традиції на 2 березня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 

  • дивилися, який сьогодні день: опівдні світить сонце — хліб вродить;
  • північний і холодний вітер — до холодного, але сухого літа;
  • південний і теплий вітер — літо буде теплим, але дощовим;
  • заметіль — перша трава ще не скоро з'явиться;
  • вранці сніжить — чекайте на великий урожай зернових.

В наших пращурів вистачало турбот в цей період. Вони обов'язково йшли перевіряти сад, струшували з гілок сніг, прибирали ріща. На подвір'ї та в хаті також вистачало роботи. Чоловіки йшли заготовляти дрова, полювали, а жінки в цей час наводили лад в будинку.

Іменини

Федот, Йосип, Микола, Арсеній.

Талісманом людини, народженої 2 березня, є перли. Здавна вони вважалися каменем місяця. Наші пращури вірили, що перли допомагають відновити пам'ять та покращити стан нервової системи.

Цього дня народилися:

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up