12 лютого: яке сьогодні свято, прикмети, іменини і погода у Житомирі

12 лютого: яке сьогодні свято, прикмети, іменини і погода у Житомирі

Сьогодні, 12 лютого, День сексуального і репродуктивного здоров'я. 

Свята

12 лютого в Україні і світі святкують День сексуального і репродуктивного здоров'я. Відіграє надзвичайно важливу роль у просвітницькій діяності та популяризації репродуктивного і сексуального здоров'я. Цього дня відбуваються дискусії про різноманітні аспекти репродуктивного і сексуального здоров'я, якими часто нехтують або вважають табу.

Також 12 лютого Міжнародний день дітей-солдатів (День червоної руки). Важлива подія, яка вшановує пам'ять дітей-солдатів. Була започаткована за ініціативи ООН 2009 року. Саме тоді набрав чинності протокол щодо участі неповнолітніх у військових конфліктах. Головна мета цього дня — це заклик до дій, спрямованих проти вербування неповнолітніх дітей і підтримки тих, в кого війна вкрала дитинство.

А ще 12 лютого святкують Міжнародний день шлюбних агентств. Ідея створення цього свята належить Україні. 1 грудня 2010 року українською шлюбною агенцією був зареєстрований цей день. Дату обрали не випадково. Адже через два дні весь світ святкує День закоханих (День святого Валентина).

Відео дня

12 лютого День Дарвіна (Міжнародний день науки і гуманізму). Дату святкування обрали на честь дня народження видатного вченого Чарлза Дарвіна (1809 рік). Першим виступив з ініціативою створити такий цікавий день доктор Роберт Стефенс (1995 року). Згодом його ідею підхопили професори Массімо Піглючі (1997 рік) та Аманда Чесворт (2000 рік).

Також 12 лютого Міжнародний день боротьби з епілепсією. Припадає щороку на другий понеділок останнього зимового місяця. Епілепсія — неінфекційне захворювання мозку. Головна особливість хвороби полягає у періодичних намадах з втратою свідомості і судомами. Пов'язані вони із зміною ритмів електричних імпульсів, які постійно генеруються мозком людини.

12 лютого в церковному календарі – день пам’яті святого Мелетія. Він був єпископом Антіохії та жив у IV столітті. В переказах Церкви описують Мелетія як борця з єретиками, через що його неодноразово скидали з єпископського престолу. 381 року Мелетій очолював II Вселенський собор, який відбувся за часів правління царя Македонія. Помер святий у похилому віці.

Що не можна робити 12 лютого

  • Краще не позичати цього дня гроші.
  • Не можна думати погано про інших людей.
  • Після заходу сонця заборонено ходити в гості.

Народні прикмети і традиції на 12 лютого

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 

  • дивилися, який сьогодні день: туман чи завірюха до сильних дощів влітку;
  • сніг почав танути — значить буде хороша риболовля в теплі місяці;
  • вночі на небі багато зірок — чекайте на багатий урожай;
  • цього дня не тепліше, ніж у попередні, до теплого березня.

Цього дня селяни виносили на мороз посівне насіння, щоб воно змогло "загартуватися" і промерзнути. Вважалося, що після такої процедури після висаджування будуть чималі проростки. За традицією готували страви з риби.

Іменини

Євген, Антон, Олексій, Марія.

Талісманом людини, народженої 12 лютого є сардонікс. В давнину цей камінь вважався сильним талісманом. Вірили, що сардонікс захищає людину від неправди, невірності, а також подовжує життя.

Погода у Житомирі

Хмарна погода буде триматися у Житомирі до самого вечора. Увечері йтиме дощ. +2+11 градусів.

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up