11 листопада: все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити і погода у Житомирі

11 листопада: все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити і погода у Житомирі

Сьогодні, 11 листопада, День молодшого читача. 

Свята і події

11 листопада в Україні і світі святкують День молодшого читача. Припадає на понеділок першого повного тижня листопада. Він присвячений дітям, які тільки починають знайомитися з літературою і читають свої перші книги. День молодшого читача є чудовою нагодою звернути увагу на важливість читання у розвитку дітей, стимулювати інтерес до літератури та популяризувати книги серед молоді.

Також 11 листопада День холостяка. Це неофіційне свято, яке припадає на 11.11. Це день, присвячений чоловікам, які не перебувають у стосунках або ще не одружені. Свято має легкий і гумористичний характер, і в основному його святкують у країнах з англосаксонською культурою, хоча в Україні воно також стає дедалі популярнішим. Основна мета цього дня — привернути увагу до особливостей життя холостяків і провести час у дружньому колі. Це свято для тих, хто насолоджується свободою і незалежністю, але водночас нагадує, що іноді одинокий статус може бути як плюсом, так і мінусом у житті.

А ще 11 листопада Міжнародний тиждень науки і миру. Це ініціатива, яка проходить з ініціативи ООН і має на меті привернути увагу до важливості наукових досліджень і їхнього впливу на мир і стабільність у світі. Відзначення цього тижня допомагає сприяти взаєморозумінню між науковою спільнотою, урядами і громадськістю, підкреслюючи, як наука може допомогти вирішувати глобальні проблеми, від забезпечення миру до боротьби зі змінами клімату та пандеміями.

Відео дня

11 листопада Всесвітній день сирітЦе свято створено для підвищення обізнаності щодо становища дітей, які втратили батьків, і підтримки їх прав, а також для стимулювання зусиль щодо поліпшення їхнього життя та забезпечення їм можливостей для розвитку. День сиріт був встановлений 2000 року за ініціативою ряду міжнародних організацій, включаючи ЮНІСЕФ.

Також 11 листопада День пам’яті загиблих у Першій світовій війні. Є важливою датою для багатьох країн, які брали участь у Великій війні, що тривала від 1914 до 1918 рік. Це день вшанування пам'яті мільйонів солдатів і цивільних осіб, які загинули під час війни.

А ще 11 листопада Міжнародний день енергозбереження. Створений з метою підвищення обізнаності щодо важливості ефективного використання енергії, збереження природних ресурсів та боротьби зі змінами клімату. Цей день є закликом до більш раціонального споживання енергоресурсів, сприяє розвитку енергоефективних технологій і заохочує індивідуальні та колективні дії щодо економії енергії.

11 листопада святкують Всесвітній день шопінгу. Це неофіційне свято, яке ставить за мету привернути увагу до можливості покупок зі значними знижками, що пропонують торгові мережі та онлайн-магазини. Всесвітній день шопінгу з'явився як реакція на популярність акції Singles' Day (День одиночок), яка почала проводитися в Китаї 11 листопада. День одиночок, спочатку був святом, яке святкували одинокі люди, але з часом перетворився на найбільший у світі день розпродажів. Виникнення цієї акції у Китаї викликало величезний інтерес по всьому світу, і деякі міжнародні бренди почали приєднуватися до цього дня, пропонуючи знижки на свої продукти.

Також 11 листопада День памʼяті тварин-жертв війни. Він присвячений вшануванню тварин, які загинули або постраждали внаслідок військових конфліктів. Це свято є нагадуванням про те, що війни, окрім людських жертв, також завдають шкоди тваринам, які часто стають невинними жертвами насильства та руйнацій.

А ще 11 листопада Всесвітній день оригамі. Він присвячений популяризації японського мистецтва складання фігурок з паперу — оригамі. Цей день є чудовою нагодою для того, щоб ознайомити людей з цією стародавньою технікою, що не лише розвиває креативність і моторику, але й служить засобом для медитації та зняття стресу.

Церковне свято

11 листопада в церковному календарі – день пам’яті святого преподобного ісповідника Теодора Студита. Він жив у першій половині 9 століття. Він народився в 759 році в Константинополі і був сином відомого візантійського історика Феофіла Студита. Теодор Студит заснував монастир на острові Студі в Мармарі (сучасна Туреччина), де він і його брати відкрили один з перших візантійських монастирів. Він був відомий своєю духовною силою, мудрістю і відданістю християнським догматам. Теодор був активним захисником ікон і борцем проти іконоборства, що було популярним у Візантії в ті часи.

Він також написав багато духовних творів, включаючи монаші правила і богословські трактати. Його духовні тексти вплинули на розвиток візантійської духовної культури та монашого життя. Теодор Студит помер 826 року і був канонізований православною церквою.

Що не можна робити 11 листопада

  • Забороняється лихословити, сваритися.
  • Не слід вживати алкоголь.
  • Не можна позичати гроші.

Народні прикмети і традиції на 11 листопада

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 

  • дивилися, який сьогодні день: гуси на лід вийшли — чекайте на потепління до Різдва;
  • тепла погода, але похмуро — зима буде також теплою;
  • вночі багато зірок на небі — чекайте на велику кількість грибів наступного року;
  • дощ чи мокрий сніг — до грудня ще потеплішає;
  • тепло і сонячно — скоро похолодання.

Наші предки варили цього дня борщ. Вірили, якщо з'їсти цю традиційну українську страву теплою, то і зима буде теплою.

Іменини

Антон, Віктор, Євген, Максим, Опанас, Степан, Тимофій, Федір, Яків, Стефанія.

Талісманом людини, народженої 11 листопада є бурштин. Здавна вважалося, що він здатний вилікувати будь-яку хворобу. В медицині бурштин використовують для покращення кровообігу.

Погода у Житомирі

Весь день у Житомирі буде хмарним. Без опадів. +1+4 градуси.

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up