11 квітня: яке сьогодні свято, все про цей день і погода у Житомирі

11 квітня: яке сьогодні свято, все про цей день і погода у Житомирі

Сьогодні, 11 квітня, Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона. 

Свята і події

11 квітня в Україні і світі святкують День підводного човна. Це особливе свято, яке святкують в багатьох країнах, таких як США та Велика Британія, для вшанування підводних човнів та їхнього важливого внеску у військову та цивільну навігацію. Підводні човни — це не просто технологічні дива, вони мають величезне стратегічне значення, бо здатні діяти в морських глибинах, залишаючись непоміченими, і можуть нести потужні ядерні боєголовки.

Також 11 квітня Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона. Це особливий день, коли привертається увага до цієї важкої хвороби, яка впливає на нервову систему людини, зокрема на її здатність рухатись. Хвороба виникає через руйнування клітин мозку, що відповідають за вироблення дофаміну — речовини, яка дозволяє контролювати рухи. Через це у людей з Паркінсоном з'являються такі симптоми, як тремтіння, уповільнені рухи, м'язова жорсткість і порушення рівноваги.

А ще 11 квітня Міжнародний день визволення в'язнів нацистських концтаборів. Ця дата символізує визволення мільйонів людей, які стали жертвами нацистського терору під час Другої світової війни, та вшановує пам'ять про тих, хто пережив тортури і страждання у концтаборах.

Відео дня

11 квітня 1945 року союзні війська звільнили концтабір Бухенвальд — один із найбільших і найжорстокіших таборів нацистів. В ньому перебували люди різних національностей, політичних поглядів, а також військовополонені та жертви расової політики нацистів. Це звільнення стало символом кінця не лише для цього концтабору, а й для багатьох інших місць, де люди страждали від нацистського режиму.

11 квітня святкують Всесвітній фестиваль вівсянки. Це святковий захід, який відбувається щорічно в місті Сент-Джордж, штат Південна Кароліна, США, у другий тиждень квітня. Він був заснований 1985 року Біллом Хантером, який працював менеджером місцевого супермаркету. Спочатку фестиваль був задуманий як святкування вівсянки — продукту, який став популярним завдяки своїм корисним властивостям. Це свято популяризує здорове харчування та кулінарні традиції, пов'язані з вівсянкою. Всі охочі можуть насолодитися різними стравами з вівсянки та дізнатися більше про її користь для організму.

Церковне свято

Сьогодні, 11 квітня, віряни святкують день пам’яті святого священномученика Антипи, єпископа Пергама Асійського. Він був одним із перших учнів святого апостола Іоанна Богослова, який і рукопоклав його в сан єпископа для служіння християнській громаді в місті Пергамі (на території сучасної Туреччини).

Святий Антипа ревно проповідував Євангеліє, утверджуючи вірних у християнській істині та викриваючи ідолопоклонство. Його щира й безстрашна проповідь викликала гнів у язичницьких жерців, і під час гонінь за правління імператора Доміціана (81–96 рр.) Антипу було схоплено.

Його змусили відректися від Христа та принести жертву язичницьким богам, проте святитель рішуче відмовився. За це він був підданий мученицькій смерті: його кинули у розпеченого мідного ідола у формі бика — знаряддя тортур, у якому людина повільно помирала від вогню та удушення. Перебуваючи в муках, святий Антипа не переставав молитися, віддаючи душу Богові.

Що не можна робити 11 квітня

  • Не варто займатися важкою фізичною працею — в народі казали, що хто працює в цей день — той може накликати хвороби на себе або своїх рідних.
  • Не можна сваритися, кричати, говорити лайливі слова — гнів і ворожнеча в цей день відкривають двері для хвороб.
  • Не можна викидати крихти зі столу або їжу — будь-яке недбале ставлення до хліба і їжі цього дня призводить до зубного болю.

Народні прикмети і традиції на 11 квітня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

  • іде дощ — влітку буде багато меду і врожаю на трави;
  • вітер сильний — літо буде вітряним і з частими бурями;
  • якщо випав сніг або раптовий мороз — це останній “подих зими”;
  • якщо 11 квітня хмарно, але без дощу — літо буде тепле, але з нестачею дощів;
  • сонце зранку — весна буде рання, а літо — тепле і врожайне;
  • птахи літають високо — чекайте на ясну погоду.

В народні 11 квітня носило назву Антип Водопій або Свято Берези. Перша назва пов’язана з природними спостереженнями та побутовими звичаями селян. “Водопій” — це давній термін, що позначав час, коли худобу починали активно напувати з відкритих водойм — річок, ставків, озер. До цього, взимку, тварин часто поїли снігом або топленою водою в хлівах.

Іменини

 Іван, Микола, Петро, Юхим, Яків.

Талісманом людини, народженої 11 квітня, є олександрит. Його часто називали “імператорським каменем”. Підходить вольовим та сильним людям.

Погода у Житомирі

Весь день у Житомирі буде хмарним. Без опадів. Від 5 градусів морозу до 5 тепла.

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up