10 червня нас очікує надзвичайно потужна магнітна буря: на Сонці відбулося 3 спалахи одночасно

10 червня нас очікує надзвичайно потужна магнітна буря: на Сонці відбулося 3 спалахи одночасно

Сьогодні, 10 червня, нас очікує надзвичайно потужна магнітна буря: на Сонці відбулося 3 спалахи одночасно, спричинивши сильний радіаційний шторм, — повідомляє УНІАН

Ця буря настільки інтенсивна, що може викликати серйозні перебої в радіозв’язку, навігаційні помилки та погіршення самопочуття у людей. Готуйтеся до можливих проблем і будьте обережні!

Магнітні бурі (спалахи на Сонці, геомагнітна активність) - процеси, що відбуваються на поверхні Сонця, що викидають у космос енергію, яка, досягаючи магнітного поля Землі, може викликати болючі відчуття у метеозалежних людей

Найчастіше відчутний дискомфорт з'являється у людей, які мають будь-які вроджені або набуті захворювання. Зазвичай це проблеми з кровоносною системою, судинами та серцем, у тому числі виникають на тлі стресу та малоактивного способу життя.

Відео дня

Також, метеозалежності схильні люди з:

 •  захворюваннями дихальних шляхів та астматики;
 •  атеросклероз;
 •  розладами нервової системи.

Організм таких людей ослаблений, а отже, він витрачає більше сил на адаптацію. Результат – негативні фізичні та інші відчуття, що з'являються при різких змінах погоди або напередодні цих змін.

Також метеочутливість з'являється на тлі вегето-судинної дистонії (ВСД), неврівноваженого (рухомого) типу нервової системи, будь-яких хронічних захворювань або перенесених фізичних травм.

Людей, залежних від капризів погоди чи метеопатів до 35% від населення планети, серед людей, які мають якісь захворювання серцево-судинної системи, навіть близько 70%.

Відомо, що багато історичних особистостей, серед яких Наполеон, Моцарт, Леонардо да Вінчі, Байрон, Колумб страждали на метеозалежність, а найбільший поет, державний діяч і мислитель Гете у своїй науковій праці "Досвід вивчення погоди" зазначав, що при високих свідченнях барометра робота дається йому набагато легше, ніж за низьких.

Зазвичай метеозалежні люди відзначають варіабельну (мінливу, нестійку) симптоматику з однотипною картиною проявів, які можна розділити на п'ять основних типів:

 •  Мозковий — цефалгії (головний біль), запаморочення, дзвін у вухах, шум у голові, потемніння та «мушки» в очах
 •  Серцевий - серцебиття, задишка, дискомфорт і тяжкість у серці
 •  Змішаний - серцеві та мозкові симптоми в сукупності
 •  Астеноневротичний – нервозність, дратівливість, безсоння вночі, сонливість вдень, стрибки артеріального тиску, пригнічений та тривожний настрій
 •  Невизначений - артралгія (суглобові болі), міалгія (м'язові болі) без чіткої локалізації, погане самопочуття

Залежно від виразності симптомів розвиток патологій можна умовно поділити на три стадії:

 •  Легка - нездужання майже непомітно, може незрозуміло змінюватися настрій
 •  Середня - відчутно проявляється погане самопочуття - скаче тиск, частішає серцебиття, з'являється задишка
 •  Тяжка – виражається в обмеженні деяких функцій організму, запамороченні, порушенні травлення, мігрені, загостренні хронічних захворювань

Слід зазначити, що найбільше зміни погоди впливають на самопочуття людей, які страждають на серцево-судинні захворювання – при різкій зміні погоди може статися сильний спазм судин, який здатний спричинити не лише гіпертонічний криз, але навіть інфаркт міокарда або ішемічний інсульт.

Згідно зі статистикою, в дні проходження циклонів кількість пацієнтів з інфарктами міокарда збільшується вдвічі!

Важливо! Найчастіше при ускладненнях, описаних вище, потрібна екстрена медична допомога, щоб уникнути серйозніших наслідків, у тому числі летального результату.

Основні симптоми метеозалежності

Головний біль. Один із найпоширеніших проявів у метеозалежних людей різного віку, найчастіше виникає перед різкою зміною погоди – її погіршення або, навпаки, з появою яскравого сонця. Викликається спазмами судин, які не встигають перебудуватися під різку зміну погоди або застоєм у венах головного мозку. Найчастіше біль локалізується в потиличній частині голови чи області скронь, може супроводжуватися запамороченням і нудотою.

Артеріальна гіпертензія найчастіше проявляється у людей похилого віку або людей, які мають хронічні захворювання серцево-судинної системи при антициклоні або, іншими словами, при підвищенні атмосферного тиску. Особливо сильні стрибки артеріального тиску спостерігаються тоді, коли антициклон супроводжується похолоданням, оскільки підвищення вологості разом із сильними поривами вітру може викликати переохолодження організму з допомогою порушення особливого відділу ЦНС. Внаслідок чого відбуваються різкі звуження судин особи та кінцівок, що може спричинити підвищення тиску.

Болі і ломота в м'язах і суглобах часто з'являються при стрибках атмосферного тиску у людей похилого віку, які мають зайву вагу або будь-які травми в минулому. Коливання атмосферного тиску викликають зміну тиску в суглобі (суглобова сумка заповнена синовіальною рідиною), а також подразнення нервових закінчень хрящової тканини та рецепторів – саме через це з'являється біль, печіння та дискомфорт у суглобах.

Якщо такі відчуття з'являються під час зміни погоди, то це явна ознака того, що в хрящовій тканині суглобів починаються дегенеративні процеси, а це може бути симптомом низки серйозних захворювань, таких як:

Метеозалежність також може загострювати, провокувати та посилювати такі симптоми та хвороби:

артроз – дистрофія та дегенерація суглобових поверхонь та ураження хрящів. Виявляється в хрусті, болях, обмеження рухливості кінцівок – контрактурі (м'язових скороченнях), що може спричинити укорочення ноги чи руки;

 артрит – запальні ураження суглобів різного генезу. Проявляється в загальному нездужання, що посилюється в другій половині ночі та під ранок, локальної гіпертермії та гіперемії, припухлості, відчутті скутості та обмеження рухливості суглоба;

 радикуліт – запалення та здавлення корінців спинномозкових нервів. Виявляється в болях по ходу уражених нервових корінців та утворених з них нервів, порушенні чутливості, іноді у рухових розладах;

 остеохондроз - захворювання хребта, при якому міжхребцеві диски, а потім тіла самих хребців, суглоби і зв'язки, втрачають здатність до нормального функціонування. Проявляється в болях та спазмах у різних відділах хребта та кінцівках, обмеженнях у рухливості при сидінні, нахилах та поворотах, міжреберній невралгії, головних болях та запамороченні тощо;

 атеросклероз – захворювання артерій, що виникає внаслідок порушення ліпідного та білкового обміну та супроводжується відкладенням холестерину та деяких фракцій ліпопротеїдів у вигляді бляшок у просвіті судин. Виявляється в неконтрольованому підвищенні артеріального тиску, що призводить до стійкої гіпертензії, оніміння пальців рук і ніг, почуття тяжкості, оніміння, зниження чутливості шкіри;

 варикоз – патологічні зміни вен, що супроводжуються їх розширенням, збільшенням довжини, утворенням звивин, вузлів, що призводять до неспроможності клапанів та порушення кровотоку. Виявляється у виникненні венозного малюнка на ногах або поява сітчастих вен та вузлів, зміні пігментації шкіри, тяжкості в ногах, судомах, набряках, дерматитах та трофічних виразках.

Важливо! Симптоми метеозалежності можуть виявлятися на тлі судинних порушень, хвороб серця та хребта. Даний симптом різної локалізації в жодному разі не можна ігнорувати і намагатися перетерпіти – потрібно звернутися до лікаря для встановлення більш точного діагнозу та підбору необхідної схеми лікування!

 Сонливість, слабкість, запаморочення найчастіше проявляються перед дощем, оскільки в цей час знижується атмосферний тиск, і зменшується вміст кисню в повітрі – відчуваючи цей брак, організм намагається заощадити енергію. Зазвичай ці симптоми швидко минають, тому що організм здатний досить швидко адаптуватися до таких змін в атмосфері.

Апатія, негативний настрій, агресивність під час стрибків погоди найчастіше проявляється у людей з високою рецепторною чутливістю. Такий стан, при якому під час різких погодних стрибків відбувається збій психічного стану у надто вразливих людей, офіційно визнано одним із видів невротичних розладів і зветься метеоневроз.

Слід зазначити, що більшою мірою погіршення самопочуття відбувається не стільки через самі примхи погоди, скільки через психологічний фактор, такий як катастрофізація мислення. Іншими словами, людина, схильна до подібного типу мислення, представляючи результат тієї чи іншої події, як правило, бачить її в несприятливому світлі і її самопочуття та настрій починає залежати від погоди за вікном

Нервові рецептори людського організму можна порівняти з антенами, здатними вловлювати будь-які зміни метеоумов. Ці рецептори передають сигнали в мозок та вегето-судинну систему, яка тимчасово приводить інші системи організму в режим «підвищеної бойової готовності» та дає їм команду адаптуватися до змін навколишньої погоди.

Наприклад, атмосферний тиск викликає реакцію з боку кровоносних судин людини, які можуть розширюватися або навпаки звужуватися, що може негативно позначатися на циркуляції крові в організмі, зокрема, харчуванні киснем мозку.

Тим самим головний орган у тілі не отримує енергії для нормального функціонування. Звідси головний біль, запаморочення, слабкість, апатія та депресивний настрій.

Слабкий організм уразливий і для інших напастей. В одних засмучується травлення, хтось бачить крапки перед очима, треті відчувають біль у місцях переломів.

Із переломами теж є пояснення. Це відбувається з однієї простої причини – після перелому структура кісток змінюється і за зміни вологості чи атмосферного тиску організм намагається адаптуватися до цих змін шляхом незначного викривлення всіх кісток. Оскільки місця переломів більш щільні та менш гнучкі, тому в цих місцях і з'являється біль, що ниє.

Ну, а відносно здорові люди, механізми адаптації організму яких працюють добре, найчастіше взагалі ніяк не реагують на якісь примхи погоди або відчувають зовсім незначні відчуття.

Безперечно, наш організм реагує на зміни навколишнього середовища. Наші суглоби діють як «повітряні кулі» – вони стискаються у відповідь на підвищений барометричний атмосферний тиск і розширюються при зниженому атмосферному тиску – Він Чанг, доктор медицини, FAAOS ShoulderSphere

Найбільш яскраво метеозалежність проявляється у періоди перепадів атмосферного тиску. У кровоносних судинах людини знаходяться барорецептори - це особливий вид нервових закінчень, що реагують на коливання атмосферного тиску і посилають сигнали в головний мозок про те, що артеріальний тиск у зв'язку з цими змінами потребує регулювання.

У людей із серцево-судинними захворюваннями чи артритом цей механізм часто порушений, у зв'язку з чим і відбуваються різкі стрибки тиску, що супроводжуються запамороченням, збоями у серцевому ритмі та вираженими суглобовими болями.

Геомагнітних бур та сонячної активності. Зміни геомагнітного фону здатні впливати на якість крові – висока сонячна та геомагнітна активність сприяє збільшенню в'язкості крові, знижена – її розрідженню.

Прогноз магнітних бур

Більш густа кров важче пересувається судинами, внаслідок чого артеріальний тиск збільшується, і виникає ризик утворення тромбів та кисневого голодування внутрішніх органів.

Надмірно рідка кров небезпечна розвитком кровотеч, якщо є проблеми з тонусом стінок кровоносних судин.

Зміни вологості. Зміни вологості повітря несприятливо впливають на людей із хронічними захворюваннями дихальних шляхів.

Висока вологість повітря збільшує ризик виникнення набряку тканин, нападів ядухи та бронхоспазмів. Низька – створює сприятливий ґрунт для приєднання гострої респіраторної інфекції – у бронхах утворюється густе, в'язке, важковідокремлене мокротиння, яке акумулює у собі хвороботворні мікроорганізми.

Вологість також впливає на людей з переломами або травмами кінцівок, які починають хворіти (біль від ниючої до ріжучої, залежно від часу після травми) через зміни у структурі тканини або кістки, викликаних цією вологістю.

Зміни температури повітря. Коливання середньодобової температури не більше 8 – 10 градусів здатні провокувати різкі викиди гістаміну – головного «активатора» алергічних реакцій.

При різкому підвищенні температури вміст кисню в повітрі значно знижується, що може спричинити загальне нездужання і виражену сонливість і млявість, а низькі температури можуть провокувати загострення інфекційно-запальних процесів.

Діагностика метеозалежності

Оскільки метеозалежність найчастіше проявляється у людей із хронічними захворюваннями, але сама не є хворобою як такої, то й конкретного лікування від неї немає. Найчастіше терапія здійснюється щодо існуючих захворювань метеопату задля досягнення стабільної ремісії та профілактики ускладнень.

Для первинної діагностики та підбору терапії, перш за все, необхідно звернутися до терапевта. Надалі, залежно від характеру проявів метеозалежності, лікар може залучити вузькоспрямованих фахівців – кардіолога, невролога тощо. Усі обстеження будуть спрямовані на оцінку стану здоров'я різних систем організму метеопату з метою виявлення особливо «слабких» місць.

Лікування метеозалежності

Зважаючи на особливості даного синдрому, лікування від метеозалежності зводиться до відвідування лікаря та ретельного вивчення наявних та набутих захворювань організму пацієнта: порушень роботи серцево-судинної системи, нервових захворювань, отриманих травм чи інших симптомів, що загострюються при зміні погоди.

Своєчасне діагностування та лікування кожного симптому окремо (або в сукупності, як вирішить лікар) нормалізує роботу організму та його органів, що по

дозволяє йому легше і швидше адаптуватися до погодних явищ, витрачаючи на це менше енергії і не провокуючи ті ж болючі відчуття.

У той же час, важлива частина лікування від метеозалежності складається з її профілактики.

Основні способи профілактики метеозалежності

Профілактика метеозалежності пов'язана з дотриманням ряду простих рекомендацій, якими діляться лікарі протягом сотень років (але більшість людей усвідомлено ігнорує).

Ведіть здоровий спосіб життя:

 Робіть ранкову зарядку і займайтеся короткими вправами на гнучкість протягом дня. Це дозволить вашим судинам та м'язам бути у формі, а крові краще циркулювати по організму.

 Спіть щонайменше 7-8 годин. Здоровий сон – запорука здорового мозку.

 Споживайте рідини щонайменше 1.5 л на добу. Вода потрібна для нормального функціонування всього організму. Намагайтеся пити не більше 1-2 чашок кави на добу і, звичайно, мінімізувати вживання будь-якого алкоголю.

 Правильно харчуйтесь. Їжа дає енергію кожній клітині нашому організмі. Звертайте увагу на склад їжі, яку ви щодня вживаєте, намагайтеся підтримувати раціон, насичений натуральними вітамінами та компонентами, а не замінниками та консервантами.

Дотримуйтесь режиму харчування, виключіть жирну білкову їжу, смажені, копчені та гострі страви, напівфабрикати, додавши більше продуктів, що містять вітамін Е та Омега кислоти, таких як:

 •  грецькі горіхи;
 •  броколі, брюссельська капуста, болгарський перець;
 •  лосось, тріска, тунець.

Відмовтеся від шкідливих звичок. Зрозумійте просту річ – ваш організм ВЖЕ щодня схильний до негативних факторів у вигляді поганої екології та стресу, які повільно, але шкодять йому. Він витрачає на це сили та енергію, яких з віком стає дедалі менше. Додавання куріння, алкоголю та інших шкідливих звичок лише прискорить момент, коли ваш організм скаже “я остаточно втомився”.

Мінімізуйте несприятливий вплив погодних факторів на ваш організм. По можливості залишайтеся вдома в погану погоду, не навантажуйте себе серйозними справами або завданнями в такі дні, тримайте ноги і шию в теплі, уникайте протягів і т.д.

Підтримуйте організм натуральними ліками (тільки за погодженням з лікарем):

 Вітаміни групи В. При нестачі вітаміну В1 знижується апетит, з'являється безпричинна слабкість, що підсилюється під час зміни погоди, можуть відбуватися локальні парези кінцівок, зорового нерва, гортані, збої у роботі серцево-судинної системи, що супроводжуються хворобливими відчуттями. При нестачі вітаміну В9 (фолієвої кислоти) різко підвищується метеочутливість, з'являється слабкість та анемія.

 Натуральні седативні та заспокійливі засоби: настоянка валеріани, пасифлори, собачої кропиви, заспокійливі відвари та чаї на їх основі, а також адаптогени (що підвищують опірність організму): настоянка женьшеню, звіробою, елеутерококу, лимонника (можлива індивідуальна) .

Масаж при прояві метеозалежності

Робіть самомасаж, який допоможе покращити кровообіг і підвищити опірність організму та полегшити метеозалежність:

 Прийміть зручну розслаблену позу, сидячи або лежачи, масажуючи одну кисть руки іншою, розімніть їх, потім натискайте на різні сторони долоні, міцно стискайте, а потім розслабляйте пальці, розтирайте кисті рук з усіх боків. Час сеансу: 3-5 хвилин.

 Міцно обхопіть правою рукою зап'ястя лівої руки, натискайте, переміщайте руку від зап'ястя у напрямку до ліктя та плеча, потім здійснюйте аналогічні дії у зворотному напрямку. Повторіть вправу по 10-12 разів кожною рукою.

 Обхопіть лоба пальцями рук, злегка натискаючи, масажуйте хвилеподібними та круговими рухами обличчя вниз до підборіддя, минаючи зону носа, потім масажуйте знизу до вух і потилицю. Час сеансу – 3 – 5 хвилин.

 Праву долоню помістіть на лівий бік грудей, злегка натискаючи, круговими рухами масажуйте тіло до правого стегна по діагоналі. Виконайте аналогічні дії іншою рукою – від правої частини грудей до лівого стегна. Повторіть вправу, сидячи або лежачи, 9-10 разів у повільному темпі. Потім злегка пощипуючи, розімніть область яремної западини, насиченої артеріальними судинами, що забезпечують загальний кровотік. Масаж цієї зони допомагає при астмі, бронхіті та ГРЗ, викликаних зміною погоди або акліматизацією.

 Помістіть обидві руки на праве стегно, щільно притисніть пальці, як би охоплюючи ногу, масажуйте шкіру та м'язи у напрямку гомілки, потім повторіть рухи дії у зворотному напрямку. Повторіть вправу 8-10 разів. Потім зробіть те саме з лівою ногою. Даний прийом масажу допомагає збільшити рухливість суглобів, нормалізувати кровообіг у тканинах нижніх кінцівок, прибрати набряклість та покращити самопочуття.

 Злегка зігнувши ноги, розташуйте руки на колінних філіжанках, робіть кругові рухи за годинниковою, потім проти годинникової стрілки. При правильному виконанні шкіра повинна злегка почервоніти. Цей прийом самомасажу допомагає полегшити суглобові болі, спричинені зміною погоди. Час сеансу: 3-5 хвилин.

 Розігрійте долоні, обхопіть ними задню частину шиї в області трапеції, затримавшись секунд на 5, рухами, що погладжують, у напрямку від голови до плечей розігрійте комірцеву зону, потім прискоріть темп і підсиліть силу натискання. Час сеансу: 3-5 хвилин.

 Зафіксуйте великі пальці на трапецієподібних м'язах, решту пальців розташуйте на шиї. Великими пальцями з обох боків від хребта виконуйте кругові рухи знизу вгору та у зворотному напрямку. Ребрами долонь проведіть легкі удари по трапеції, закінчіть вправу погладжуваннями 5 - 7 разів.

Також для лікування метеочутливості досить ефективна стимуляція біологічно активних точок, які розташовані на вушних раковинах:

 Закрийте вуха долонями так, щоб пальці були розташовані на потиличній частині голови, натисніть на вуха долонями, при цьому постукуючи пальцями по потилиці, потім посиліть тиск на вуха, при цьому натискаючи подушечками пальців на потилицю. Цей прийом самомасажу допомагає при занепаді сил, порушенні уваги та підвищеної дратівливості.

 Обережно (одночасно або по черзі) розімніть і розігрійте пальцями вушні раковини – почніть з краю вуха, потім повільно потягніть мочки вниз і в сторони. Стимуляція цих зон благотворно впливає на загальний тонус організму, допомагає зміцнювати імунітет та знижує симптоми прояву метеочутливості.

 Помасажуйте пальцями вушні раковини в різних напрямках, поки до них не почне приливати тепло.

УВАГА! Після будь-якого сеансу масажу уникайте переохолодження, щоб не застудитися, і не знизити ефективність процедури!

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up