Як вплине скорочений термін навчання на школи міста?

Як вплине скорочений термін навчання на школи міста?
Освітня система нині перебуває на шляху змін. Не все вдається легко та не всі рішення чиновників сприймаються народом. Багато обговорень наразі виникло навколо рішення Кабміну щодо скорочення терміну навчання. З чим пов’язано рішення - однозначної відповіді не маємо досі, але поширена думка, що все ж із економією. Чому економити вирішили саме за рахунок системи, яка в подальшому, без перебільшень, забезпечить країну новими кадрами, і як це вплине на результати навчального року, прокоментували в регіональному управлінні освіти.

«Учитель знаходиться в школі в межах тижневого навантаження. Якщо першого вересня тарифікували на 18 годин на тиждень – це означає, що п’ять днів по три уроки, у деякі дні по чотири уроки. Якщо приходить канікулярний час, учитель відпрацьовує ту ж саму кількість годин за рахунок методичних робіт, самоосвіти й педагогічних нарад», – коментує перебіг робочих буднів учителів спеціаліст управління освіти міськради Ольга Єрмакова.

«Серед працівників навчальних закладів середнього рівня немає практики масового написання заяв на відпустку за власний рахунок. Це просто невигідно для вчителів. Є, звичайно, випадки, коли така відпустка потрібна для особистих потреб – це вже інше», – розповідає спеціаліст.

У цьому випадку діє приказка «Вік живи – вік навчайся». Учителі підвищуватимуть свою освіченість, але чи не для того працюють школи, щоб навчати підростаюче покоління? Що ж робитимуть учні в цей «вільний для самоосвіти вчителів» час та як потім «вичитуватимуть» навчальну програму?

Відео дня

«Діти з міста не зникають. Їх водитимуть у кінотеатри, на прогулянки. Все одно вчителі будуть задіяними. Програма в канікулярний час буде не навчальною, а виховною. Кількість проведених уроків не означає їх якість. А хто хоче вчитись – учитиметься», – коментують освітяни.

Виявляється, наздоганяти навчальну програму будуть не за рахунок додаткових навчальних годин по суботах і т.д., а за рахунок старань учителів вкладати по декілька тем в один урок. Або ж практичні заняття поєднають з лабораторними.

До того ж, як розповідають в управлінні, до початку канікул усім школам міста доручено активізувати власний веб-сайт. Саме там учителі розміщуватимуть навчальну інформацію та методичні рекомендації для учнів.

З листа МОНу від 12.08.14 № 1 / 9-409, кожному регіону та області рекомендовано зайнятися розплануванням навчальної програми так, як буде зручно саме їм.

Витяг з листа: «У зв’язку з напруженою ситуацією, що склалася, зокрема, в енергетичній галузі, Міністерство рекомендує загальноосвітнім навчальним закладам при розробленні структури 2014 / 2015 навчального року в повній мірі скористатися можливостями, які надає Закон України «Про загальну середню освіту». В статті 16 цього закону зазначено, що структура навчального року (за чвертями, півріччями, семестрами) та тривалість навчального тижня встановлюються загальноосвітнім навчальним закладом у межах часу, передбаченого робочим навчальним планом, за погодженням з відповідним органом управління освітою. При цьому, тривалість канікул у загальноосвітніх навчальних закладах протягом навчального року не може бути меншою 30 календарних днів».

Тобто, цьогоріч уперше структуру року встановлюватимуть саме навчальні установи. На думку управління освіти, кожен заклад повинен мати автономію.

Нагадаємо, у Житомирі канікули розпочнуться 22 грудня, закінчаться або 2 лютого, або 26 січня – тут рішення також за школами.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up