В Україні з`являться корпоративні дитячі садки

В Україні з`являться корпоративні дитячі садки

Кабмін ухвалив проект закону, що дасть можливість створювати «корпоративні дитсадки». Відповідне рішення щодо проекту закону «Про дошкільну освіту» щодо розширення можливостей для створення та діяльності дошкільних навчальних закладів різних форм власності» було прийнято сьогодні, 14 лютого, на засіданні КМУ.

 

Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки України.

«Справді, в Україні ми маємо проблему доступу дітей до дошкільної освіти і активно працюємо над тим, щоб виправити цю ситуацію. Зміни до закону врегулюють на державному рівні проблеми функціонування дитячих садків, зокрема, приватних і корпоративних. Це сприятиме забезпеченню конституційного права дітей, в тому числі з особливими освітніми потребами, на отримання дошкільної освіти», – зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Передбачається, що корпоративні дитячі садки діятимуть на засадах державно-приватного партнерства та матимуть кількох засновників, серед яких – місцеві органи влади, а також можуть бути громадські організації. В проекті закону детально прописано, як такий заклад створюватиметься, на яких засадах функціонуватиме та як в ньому вирішуватимуться основні питання.

Окремо в документі передбачено створення та функціонування інклюзивних груп у дитсадках. Відповідно до запропонованих змін, у дитячій інклюзивній групі може бути максимум 15 осіб, з яких не більш як 3 дитини з особливими потребами. Також передбачається впровадження посади асистента, що допомагатиме вихователям в інклюзивній групі.

«За нашими даними, станом на 15 грудня понад 85 тисяч дітей перебуває в черзі на влаштування у дитячий садок. При цьому, в окремих великих містах у дошкільних навчальних закладах на 100 місцях виховуються 180 дітей. Це означає, що ми маємо шукати більше форм для організації дошкільних навчальних закладів. І корпоративні дитсадки допоможуть нам не лише збільшити кількість місць у дитячих навчальних закладах, а й створити нову альтернативу для працюючих батьків», – додала Лілія Гриневич.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
16:50 25 житомирян були в складі переможної команди, яка стала кращою на чемпіонаті Європи з веслування на човнах «Дракон» photo_camera 16:29 18 липня у Житомирі відбудеться безкоштовний майстер-клас із петанку для ветеранів, військовослужбовців, членів їхніх родин 15:40 Новий склад Кабінету міністрів: хто увійшов до уряду 15:22 Кмитівський музей образотворчого мистецтва ім. Й. Д. Буханчука відкриває експозиційні зали для відвідувачів Від читача 17:46 Нова фішингова розсилка під виглядом МОЗ! 15:21 Заміна сім-карти зі збитками: поліцейські застерігають від чергової шахрайської схеми 15:00 Понад 20 млн грн: екологи оцінили шкоду від забруднення повітря через російські обстріли 14:38 Актуальний розклад електрички Житомир - Київ 14:19 «+35°C у салоні? Житомиряни знову ризикують їздити у тролейбусах-саунах: де кондиціонери, за які вже заплатили?» 14:00 Визначено лауреатів літературно-мистецької премії імені Лесі Українки 2026 року 12:40 До 2 років ув’язнення засуджено жителя Коростенського району за систематичні знущання з власної матері 12:20 Чотири пожежі сухої рослинності загальною площею 3,82 га ліквідували вчора вогнеборці Житомирщини 12:00 Телефонна ветеранська лінія за два роки роботи опрацювала понад 9 тисяч звернень 11:41 Смертельна ДТП на "Варшавці": автівка збила велосипедиста 11:20 На Бердичівщині судитимуть директорку фермерського господарства, через недбалість якої загинув працівник 11:00 «Для них не знайшлося місця?» На Житомирщині маршрутки двічі проїхали повз військових: люди вимагають покарати винних 10:39 Мінкульт підвищить зарплату працівників культури на 70% з наступного року 10:19 Сьогодні в Житомирі можливі технічні увімкнення короткочасних сигналів повітряної тривоги окремих сирен 10:00 Підпал релейної шафи: до 15 років ув’язнення з конфіскацією майна засуджено двох жителів Бердичівського району 09:39 Вночі сили ППО збили 5 ракет і 115 ворожих БпЛА
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up