У Житомирі стартував тренінг для керівників закладів загальної середньої освіти у межах проєкту «Відновлення надії»

Розпочався триденний тренінг для керівників закладів загальної середньої освіти.
Захід проходить у межах проєкту «Відновлення надії – програма підтримки директорів і директорок освітніх закладів міста Житомира», який реалізується Фундацією «Kalejdoskop Kultur» (м. Вроцлав, Польща) у співпраці з департаментом освіти міської ради.
Це другий етап міжнародної ініціативи: у жовтні минулого року подібне навчання пройшли практичні психологи та педагогічні працівники закладів освіти. Цього разу проєкт зосереджений на підтримці саме керівників шкіл, адже від їхньої стійкості та лідерства залежить психологічний стан у всьому колективі.
«Стабільний директор – це надзвичайно добре для педагогів, батьків і дітей. Тому дбати про психічне здоров’я керівників освітніх закладів надважливо», — зазначила Наталія Шикирава, методист Науково-методичного центру департаменту освіти міської ради.
Проєкт реалізується за підтримки Програми RITA – «Зміни в регіоні», яку фінансує Польсько-Американський Фонд Свободи та впроваджує Фундація «Освіта для демократії».
Навчання проводять польські психологи та психотравматологи. Протягом трьох днів учасники працюють у малих групах, опановують техніки емоційної стабілізації, розвитку внутрішньої стійкості та навички побудови командної взаємодії в кризових умовах.
«Ми допомагаємо керівникам шкіл відновити внутрішню силу та віру у власні можливості. Саме це дозволяє підтримувати інших», — зазначив Себастьян Хмелінський, психолог і психотравматолог Фундації «Kalejdoskop Kultur».
Усього в проєкті беруть участь 34 представники освітньої спільноти Житомира, зокрема директори шкіл, фахівці Департаменту освіти та Центру соціальної підтримки. Навчання проходитиме у двох групах, по 20 учасників у кожній, із подальшими онлайн-супервізіями восени.