Що повинні знати батьки про заклад дошкільної освіти

Що повинні знати батьки про заклад дошкільної освіти

Розпочався новий навчальний рік, незважаючи на виклики й негаразди, у яких опинилася вся країна. 

Усе більше батьків і дітей повертаються до України й продовжують здобувати освіту в українських закладах на усіх рівнях. З особливою ретельністю батьки підходять до вибору закладу дошкільної освіти, адже саме на цьому рівні починається реалізація права дитини на здобуття освіти, забезпечення її фізичного, розумового і духовного розвитку, соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту й надалі.

Що ж повинні знати батьки про заклад дошкільної освіти й звідки почерпнути інформацію про ці заклади?

Передусім батьки повинні знати свої права, визначені законодавством у сфері дошкільної освіти:

Відео дня

Які обов’язки покладені на батьків дошкільнят:

Ознайомлюватися з інформацією про діяльність закладу дошкільної освіти найкраще на офіційному вебсайті закладі, або на вебсайті його засновника (відповідної ради, іншого органу, організації фізичної чи юридичної особи).

Відповідно до Закону України «Про освіту» заклади освіти, що мають ліцензію на провадження освітньої діяльності, зобов’язані забезпечувати на своїх вебсайтах (у разі їх відсутності – на вебсайтах своїх засновників) відкритий доступ до такої інформації та документів:

Батьки, як повноцінні учасники освітнього процесу, повинні бути поінформованими й обізнаними щодо особливостей освітнього процесу в закладі, де перебуває (-ють) їх дитина (діти). Чим більше батьки залучені до організації виховання дітей, тим краще й ефективніше відбувається комунікація батьків із закладом освіти.

Та все ж, якщо перед батьками постають проблемні питання чи виникають конфлікти у закладі освіти, їм необхідно знати як діяти, до кого звернутися першочергово та які існують шляхи вирішення проблем у школі. Звертаємо увагу на особливості комунікації у випадку виникнення проблемних питань у закладі освіти.

Зокрема, управління Державної служби якості освіти у Житомирській області рекомендує такий алгоритм дій батьків у випадку виникнення проблемних питань у закладі:

Відповідальність за здобуття дітьми дошкільної освіти покладається на їхніх батьків, а дітьми, позбавленими батьківського піклування, – на осіб, які їх замінюють, та на навчальні заклади, де вони утримуються. Тому задля якісних результатів від перебування дитини у садочку між батьками та закладом освіти повинна бути синергія дій та створених умов для формування особистості дитини, розвиток її творчих здібностей, набуття нею соціального досвіду.





 

Коментарі

keyboard_arrow_up