Навчання одного житомирського школяра обходиться місту у 16 тис. грн на рік

Навчання одного житомирського школяра обходиться місту у 16 тис. грн на рік

Під час засідання виконкому 17 жовтня з`ясувалося, що в місті – дефіцит освітньої субвенції.

Начальник департаменту освіти Житомирської міської ради Валентин Арендарчук під час обговорення проекту рішення «Про організацію роботи щодо обліку дітей шкільного віку та учнів у м. Житомирі» розповів: «У нас 41 тисяча дітей взагалі, із них шкільного віку – 29 тис., якщо говорити про першокласників, які в цьому році сіли за парти, – 3 тис. 700. Кількість зросла на 100 дітей, тобто в минулому році першокласників було 3 тис. 600. Міграція продовжується: в наше місто приїжджають військовослужбовці й інші категорії громадян, тому ця цифра динамічна».

Валентин Арендарчук зауважив, що дефіцит освітньої субвенції складає 22 млн грн. За словами начальника департаменту освіти, навчання однієї дитини місту обходиться в 16 тис. грн, тоді як держава виділяє на одного школяра 10 тис. грн.

На запитання міського голови, скільки дітей недофінансовується, Валентин Арендарчук відповів, що державна субвенція не враховує 1360 дітей. Представники департаменту освіти, які були присутні на засіданні виконкому, пояснили, що така ситуація склалася тому, що під час виділення субвенції на 2018 рік брали дані про кількість дітей, яка була станом на 1 січня 2016 року. Відповідно, якщо визначатимуть субвенцію на 2019 рік, знову буде недофінансування, оскільки враховуватиметься інформація про кількість учнів станом на 1 січня 2017 року.

Ольга Сідлецька

0
0
0
0
Новини за темою Новини за темою
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up