Інновації в освіті чи стара інтерпретація на новий лад

Інновації в освіті чи стара інтерпретація на новий лад

Ми увійшли у нове десятиліття, яке виражається новими змінами та вдосконаленнями у різних галузях.

Перш за все, хочеться чекати таких змін в освіті, яка є необхідною фундаментальною складовою культурної сфери. Наразі українські навчальні заклади лише намагаються наздогнати європейські чи американські, для яких використання штучного інтелекту є звичайним явищем. Для нас, на жаль, достатньо встановити проєктори, які не функціонують нормально.

Сьогодні студенти очікують зручного, безкоштовного та швидкого доступу до інформації. Забезпечення її необхідної кількості є головним завданням навчальних закладів, що тепер легше за допомогою штучного інтелекту, Наприклад, використання чат-ботів, які відповідають на запитання про зарахування, фінансову допомогу, житло та інше. Університет Аделаїди запровадив послугу чат-ботів для підтримки персоналу, який керує студентськими дзвінками за балами вступу до коледжів, що скоротило час очікування дзвінків у 13 разів та забезпечило студентам необхідну їм своєчасну інформацію. У Технологічному інституті Джорджії використовують систему, оснащену IBM-алгоритмом, що потрібна для обробки даних. Це бот «Джил Уотсон», який уміє відповідати на різні запитання студентів. В Україні є схожі чат-боти, такі як KomenDA-bot або ж боти з розкладом занять. Ними користуються не так часто, як ботами певних компаній (novaposhta_bot, RailwayBot) через меншу проінформованість та певну корисність, тому ми ще на етапі розвитку такого впровадження.

Зараз також активно впроваджують STEAM-лабораторій замість звичайних комп’ютерів. Така освіта дає змогу випускати фахівців технічних напрямків, що відповідає тенденціям розвитку суспільства. В Україні цим займається МАН, а багато шкіл приєднуються до таких олімпіад і конкурсів, як Кенгуру, Соняшник, Бобер. Проблемою розвитку впровадження такої системи є лише наявність цих конкурсів, а не підготовка до них, тому що спеціальні приватні школи дозволити можуть не всі, а багато людей навіть не знають про таку систему навчання. Також не є вирішене матеріально-технічне питання щодо  впровадження STEAM.

Відео дня

Варто сказати і про використання e-learning, електронне навчання, що дає змогу ефективніше організувати навчальний процес. Викладачі зможуть краще повідомляти студентам необхідні зміни в організаційних питаннях, оцінки, літературу. Це дає змогу дізнатися розклад, рейтинг, більш поглиблено ознайомитися з лекційним матеріалом і додатковою інформацією. Наприклад, у Нью-Йоркському коледжі Леман розроблена така онлайн-платформа Lehman 360. У Львівському національному університеті імені Івана Франка існує схожа платформа - LMS Moodle, яку переважно використовують лише для контролю замірів знань.

Україна дійсно розвивається у сфері освіти, багато викладачів виходять за рамки «традиційного» навчання, а студенти сьогодні мають набагато більше можливостей і доступу до інформації ніж раніше. Незважаючи на це, нам є куди вдосконалюватися, оскільки маємо цілу купу помилок і недосконалостей, говоримо про свої інновації гучно, а, насправді, не вміємо їх використовувати.

Вероніка Нановська

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:59 Житомир формує профтехосвіту: три коледжі — нові можливості для молоді 17:29 Увага водіям! На ряді автомобільних доріг Житомирщини введено тепловий режим 16:38 З 1 липня в Житомирській обласній лікарні можна проводити процедуру плазмаферезу 16:21 "Книжкова площа" в Житомирі: приєднуйся до всеукраїнського книгообміну Від читача 17:48 Сучасний кінологічний центр на Київщині: турбота про безпеку, а не «розкіш за бюджетні кошти» 16:15 Фахівці виявили 2 точки перевищення гранично допустимих концентрацій продуктів згорання в Березині і 5 точок - в Житомирі 16:00 25-річна організаторка і неповнолітні учасники - у Житомирі викрили міжрегіональний канал поширення психотропів photo_camera 15:53 Унаслідок вибухів біля Березини пошкоджено будівлю Кмитівського музею образотворчого мистецтва імені Йосипа Буханчука photo_camera 15:42 У Житомирі стартував проєкт «Розробка цифрових муніципальних сервісів для демобілізованих ветеранів в Україні». ФОТО. ВІДЕО play_circle_filled 15:30 Для мешканців села Березина розгорнуто штаб гуманітарної допомоги 15:22 Триває ліквідація надзвичайної ситуації в Березині - рятувальники показали наслідки вибухів photo_camera 15:00 Короткочасні дощі і спека - погода найближчих днів 14:39 Прокуратура довела вину уродженця Донеччини, який виправдовував  збройну агресію рф 14:20 СБУ та ДБР затримали на Херсонщині охоронця російської в’язниці, який переховувався від правосуддя 14:00 Захисникам від Житомирської громади відправили обладнання на 611 тис грн 12:41 Спеціалісти Держпродспоживслужби Житомирщини допомогли споживачу повернути 5800 гривень за неякісний товар 12:20 Фахівці Екоінспекції працюють на місці надзвичайної ситуації в Глибочицькій громаді photo_camera 12:00 У Житомирі стартує безкоштовний курс із правил дорожнього руху — готуватимуть до іспиту і не тільки 11:40 Житомирщина в скорботі: в бою з російськими окупантами загинув поліцейський Віталій Боряченко 11:20 Кількість постраждалих зросла до 82 осіб: Віталій Бунечко - про стан ліквідації наслідків вибуху в селі Березина
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up