Як Сергій Сухомлин збудував спортивну Корбутівку

Як Сергій Сухомлин збудував спортивну Корбутівку

Ви ніколи не ставили собі питання: Чому в місті будуються тільки торговельні центри та багатоповерхівки? Чому за всі роки не збудовано жодну школу, дитячий садочок чи громадський простір? В нас є відповідь на ці запитання, ми покажемо вам скільки коштує збудувати новий будинок, як земельні ділянки уходять з власності міста та чому так відбувається.

На початку своєї каденцій міський голова Сергій Сухомлин спробував йти по старій та добре перевіреній схемі Віри Шелудченко: Тупо продавати земельні ділянки під будівництво через аукціони. Але тут спіткала маленька халепа, бо з січня 2015 року набрали чинності перехідні положення закону «Про регулювання містобудівної діяльності» і землі під містобудування передаються не тільки через аукціон, але й за наявності Плану Зонування чи Детального плану території.

Перші хто став жертвою масштабної забудови – мешканці Корбутівки, на землях, які були передані Житомиру збройними силами України. Спочатку потрібно було розробити Детальний план району, де планується забудова, за таку кропітку роботу взявся місцевий «Кулібін» - ФОП Молодико. Чому ж «Кулібін»? все просто: навіть в Гугл карті видно, що майбутні об’єкти будівництва будуть розташовані на підземній річці, а у нього жодного про це згадування. Звісно, в плані Зонування цей моменти буде чітко вказаний.

Відео дня

В 2016 році Сергій Іванович розповідав про неймовірні речі: забудовник пропонує 8% від 70 000 м2 житлової площі, пайову участь, дитячий садочок ну і цілу купу бонусів від такого будівництва. Скажете не може такого бути, ок, переходьте за посиланням:

https://m.youtube.com/watch?v=p_1z02jpPm8

Після розроблення та затвердження Детального плану Сергій Іванович хотів продати ці земельні ділянки з аукціону за досить заниженими цінами, але торги не відбулися. https://www.zhitomir.info/news_163227.html

Ну не вийшло, що поробиш, тоді міська рада просто уклала договори оренди землі, хоч законодавством і заборонено надавати земельні ділянки в оренду для містобудівних потреб без проведення аукціону, але в Житомирі діє принцип: «Якщо не можна, але дуже хочеться, так можна»

Мешканці цього району негативно сприйняли такий намір забудови, але Сергій Іванович їх впевнив, що все з будівництвом там законно, а сам район тільки виграє від такої забудови: Ну буде дуже спортивний район, детальніше за посиланням:

https://www.zhitomir.info/news_158662.html

Епіцентр будівельного хаосу в Житомирі настав саме з приходом Ігоря Блажиєвського – директора Департаменту містобудування та земельних відносин, цей посадовець сумлінно виконує всі вказівки «Смотрящего за будівництвом» Житомира Олександра Черняховича, радника міського голови на громадських засадах, дуже вигідна позиція для такого роду діяльності, жодних обов’язків і не посадова особа органу місцевого самоврядування. До речі, Олександр Черняхович за сумісництвом депутат міської ради, а про його діяльність «Смотрящего» не знає тільки ледащий.

Первинний документ, який дає право на проєктування об’єкту будівництва і є містобудівні умови та обмеження. Особисто Сергій Іванович не дає вказівки фігурантам своєї схеми, всім процесом керує саме Олександр Черняхович, але забудовник повинен виконувати певні умови, які діють в нашому місті: це встановлення пластикових вікон конкретної фірми, дверей, а якщо такі вимоги хтось порушує, тоді вибачайте, введення в експлуатацію буде складним квестом для забудовника.

На перший погляд, нічого поганого у будівництві: розвивається місто, будується новий житловий фонд, мали б впасти ціни на нерухомість, але не в нашому випадку. На жаль, в нашому випадку все куди гірше ніж, на перший погляд: від самого будівництва місто нічого не отримує, крім навантаження на теперішню інфраструктуру міста, як приклад: в 2019 році Житомирська міська рада розв'язувала питання про виділення коштів у розмірі 550 тис. грн на розроблення ПКД для будівництва каналізаційної насосної станції, водопровідних та каналізаційних мереж мікрорайону «Корбутівка».

Ми майже забули про ще одного фігуранта будівельної схеми – це постійно виконуючий обов’язки начальника управління Держархбудконтролю Житомирської міської ради Олександр Магдюк, саме на ньому замикається всі головні функції пов’язані з наданням дозволу на будівництво та вводу в експлуатацію таких об’єктів.

Прикро те, що міська влада добре знає, що вона робить і які вже існують наслідки таких забудов, 17.06.2020 року під час погоджувальної ради один з депутатів земельної комісії Владислав Савіцький повідомив міську раду, що з одним будинком на Корбутівці вже є великі проблеми, а він не введений в експлуатацію. Про те, що тріснула скеля і є підтоплення нижніх поверхів знають багато містян і саме про це мешканці мікрорайону попереджали владу.

Міська влада не кається і продовжує в тому ж дусі, скоро в мікрорайоні «Корбутівка» продовжуватимуться з’являтися нові об’єкти будівництва і мешканці цього району не те, що не отримають спортивне містечко, а отримають реальний будівельний хаос замість прогнозованості та раціональності.  

За декілька років будівельні скандали набрали досить суттєвих обертів і з кожним днем негативні настрої тільки зростають, але найбільш прикро, що хаотичні забудови вже спричинили наслідки руйнування існуючих будівель, а в цих випадках міська влада самоусувається.

Більш детальніше про, так званих, учасників будівельної схеми міста (Олександра Черняховича, Ігоря Блажиєвського, Олександра Магдюка та інших), ми розповімо в наступних випусках.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі (8)
  • Оксана Гончарова
    Я в шоці від того, що в Житомирі інвестори, вкладаючи свої кошти, не можуть оформити права власності на свої законні метри чесно придбаного житла через якусь незрозумілу  та непрозору процедуру здачу об'єктів, всупереч строкам, вказаним у договорах. Люди роками знімають квартири, інвестувавши у новобудови. Це ганьба! Невже немає гідності людської, щоб знаючи про проблеми людей, ігнорувати їх з такою нахабністю?! Особисто я вважаю, що бізнес і влада - взаємовиключні поняття. І цей пост ( дуже сподіваюсь😱, що  фейковий) -  підтвердження моєї (сподіваюсь, неправильної) думки. Дорогі кандидати! Ви можете захистити слабких?! Інакше я тоді розумію все правильно: ви їх просто використовуєте заради створення особистого комфорту і збагачення, хизуючись своїми палацами і засобами пересування?!Бог з Вами: ви заробили.Дайте людям те, на що вони заробили чесно і дуже важко! Гарантуйте людям безпечні умови проживання у місті.  Хочу бути "очарованою" вашою порядністю.
  • Elena Gapchuk
    Хоч би існуючі не позакривали
  • Ирина Савченко
    До него кто строил?
    Yuri Graff reply Ирина Савченко
    Кавун строил и мосты и кинотеатры . А ты что не местная ?
  • Паша Лоскутов
    Ну красавчик,5 лет реч учил,а эпицентр вовремя карантина суки кто дал добро открыть,такты хозяин,а сейчас пора свое гавно пора переложить в карман других пусть там воняет
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up