Упродовж минулої доби двоє житомирянок віддали гроші шахраям

Упродовж минулої доби двоє житомирянок віддали гроші шахраям

Під надуманим приводом надання соціальної допомоги «липова» благодійниця сама збагатилась бабусиними збереженнями. Ще одна жителька обласного центру втратила гроші з картки, купуючи дитячий візок.

Розпочаті кримінальні провадження, - інформує відділ комунікації поліції Житомирської області.

25 червня до Житомирського відділу поліції звернулась 71-річна жителька обласного центру із заявою про шахрайство. 

Під час розмови із заявницею поліцейські з’ясували, що уранці цього ж дня до квартири пенсіонерки завітала невідома їй жінка, назвавшись благодійницею. Господині вона розповіла про масштабний проект соціальної допомоги літнім громадянам… в обміні грошових коштів. Ще чверть години переконливих промов – і  бабуся повірила у ладні байки, відтак обміняла у «добродійки» усі свої збереження – доволі кругленьку суму у національній та іноземній валюті. Ошуканство викрилось уже за кілька годин після уходу «благодійниці» з бабусиними грошима. На пам’ять, як виявилось, вона залишила сувенірні купюри євро і доларів, які й вилучили працівники поліції.

Відповідну інформацію було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.1 ст.190 (Шахрайство) ККУ. Поліція проводить необхідні заходи із встановлення усіх обставин і особи, причетної до злочину. 

Того ж дня з приводу ошуканства до поліції звернулась ще одна житомирянка. Кілька днів тому 20-річна жінка купувала через мережу Інтернет дитячий візок. Близько 3,5 тисяч гривень вона перерахувала на вказаний автором оголошення рахунок – і контакти з продавцем обірвались. В обставинах правоохоронці розбираються у рамках розпочатого досудового розслідування.

Водночас поліцейські звертаються до громадян, закликаючи до уважності та поміркованості у всіх справах, які стосуються грошей. Запам’ятайте самі і роз’ясніть літнім батькам чи іншим родичам, що жодні фінансові операції (як то обмін грошових купюр, купівля-продаж валюти тощо) на дому не проводиться. Подбайте, аби у ваших батьків, які проживають окремо, завжди був зв'язок із тими, хто швидко допоможе розібратись у підозрілих чи неоднозначних ситуаціях. 

Купуючи товари через спеціалізовані сайти в Інтернет-мережі, намагайтесь уникати попередньої сплати за покупку і використовувати систему оплати після фактичного її прибуття. 

Шановні громадяни! Пам’ятайте, що безпека ваших заощаджень і надійність прибутків залежать від вашої поведінки і завбачливості! 

 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:58 Житомирщина: Одне звернення — і незаконний наказ скасовано. Як працює Пульс 17:00 Житомирщина завершила весняну посівну кампанію 16:40 У Житомирі діти з прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу спільно готували піцу 16:20 Міська рада нагадує: на території області діє Порядок проведення масових (урочистих) заходів в умовах воєнного стану Від читача 10:40 Ефективний Захист: бій з Інтернет-ворогом 16:00 Погода в Україні: короткочасні дощі з грозами, під кінець тижня потеплішає 15:40 Під варту взяли чоловіка, який погрожував кинути гранату в поліцейських на проспекті Миру у Житомирі 15:21 На Житомирщині екоінспектори виявили три факти грубого порушення правил рибальства 14:53 Незадекларовані мільйонні статки ексголовного дорожника Житомира photo_camera 14:38 У Бердичеві внаслідок зіткнення мотоцикла і автівки травмувалися двоє неповнолітніх 14:19 У Шодуарівському парку і гідропарку працюють атракціони: графіки 14:00 Поради батькам: як захистити дитину влітку 12:41 У Житомирі відзначили Всесвітній день донора крові спортивним заходом photo_camera 12:21 На Житомирщині надходження податку на доходи фізичних осіб склали понад 9,1 млрд гривень 12:00 Неподалік Високої Печі в ДТП травмовано двох людей 11:21 Як молоді знайти свій професійний шлях: ДСЗ запустила кампанію «START — Кар’єра» 11:00 Гороскоп на 15–21 червня 2026 року 10:40 Людмила Лузан та Анастасія Рибачок вибороли золото чемпіонату Європи 10:20 Родина з Естонії передала чергову допомогу українським захисникам, — Віталій Бунечко 10:00 Збираєте гриби, ягоди чи лікарські рослини? ДЕІ Поліського округу нагадує про правила побічного лісокористування
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up