У Житомирі судитимуть ділка, який організував нелегальний виїзд за кордон чоловіків призовного віку

У Житомирі судитимуть ділка, який організував нелегальний виїзд за кордон чоловіків призовного віку

Перед судом постане житомирянин, якого СБУ викрила на організації каналу нелегального виїзду за кордон чоловіків призовного віку

На Житомирщині за матеріалами спецслужби скеровано до суду обвинувальний акт щодо «бізнесмена», який налагодив канал незаконного виїзду за кордон військовозобов’язаних.

Злочинний «трафік» організував 39-річний житомирянин. Він забезпечував потенційних «ухилянтів» документами, які давали змогу уникати мобілізації в період воєнного стану і безперешкодно виїжджати за кордон у статусі «водія-волонтера».

Встановлено, що у липні минулого року молодик зареєстрував на підставних осіб декілька фіктивних благодійних організацій. Саме «під документальним прикриттям» цих фондів і працювала задумана фігурантом схема.

До підготовки необхідних документів для військовозобов’язаних він втемну залучив свою дружину – вона мала досвід ведення документообігу справжньої благодійної організації.

До «пакету послуг» входив також детальний інструктаж про правила поведінки під час перетину «водієм-волонтером» держкордону та реагування на запитання правоохоронців.

У межах кримінального провадження задокументовано більше двох десятків епізодів протиправної діяльності. Встановлено, що за цією схемою окремі «клієнти» перетинали держкордон більше десяти разів.

Наразі фігурант справи обвинувачується за такими статтями Кримінального кодексу України:

- ч.ч.1 та 2 ст.332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України);

- ч.ч.1, 3, 4 ст.358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів).

Також у суді продовжується розгляд справи стосовно цього ж «бізнесмена» - декілька років тому СБУ викрила житомирянина на виготовленні та збуті документів із підробленими голографічними елементами (ч.3 ст.358 КК України).

Заходи з документування незаконного каналу здійснили оперативники СБУ в Житомирській області у співпраці зі слідчими ГУНП Житомирщини за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up