У Житомирі прокуратура наполягає на суворішому покаранні вчительки, засудженої за колабораціонізм

У Житомирі прокуратура наполягає на суворішому покаранні вчительки, засудженої за колабораціонізм

Подано апеляцію на вирок суду, - інформує пресслужба Житомирської обласної прокуратури.

За обвинувачення Житомирською окружною прокуратурою вчительку місцевої школи визнано винною у публічному  запереченні здійснення збройної агресії проти України, встановленні та утвердженні тимчасової окупації частини території України та публічних закликах до підтримки рішень і дій держави-агресора, збройних формувань (ч. 1 ст. 111-1 КК України).

Вчительці, що скоїла кримінальне правопорушення під час виконання своїх професійних обов’язків, призначено покарання в межах санкції статті у виді позбавлення права обіймати посади, пов’язані з виконанням функцій держави та місцевого самоврядування на строк 10 років. 

Однак судом при постановленні вироку не враховано можливість застосування до обвинуваченої покарання, пов’язаного з позбавленням права займатись навчальною та виховною діяльністю на цей строк.

Зважаючи на це, Житомирська окружна прокуратура 29.06.2022 подала апеляцію на вирок Богунського районного суду міста Житомира та наполягатиме на застосуванні покарання з врахуванням обставин, за яких скоєно кримінальне правопорушення.

Як уже повідомлялося, жителька Житомира, вчителька української мови, проводила колабораційну пропаганду серед своїх колег, безпосередньо у школі під час засідання методоб’єднання  вчителів-мовників.

Засуджена висловлювала безліч претензій і до Збройних Сил України, і до українських журналістів.

Зокрема, зневажливо висловлювалася про українських військових, стверджуючи, що вони не можуть захистити мирних жителів. А українські ЗМІ неправдиво висвітлюють події про окупацію російськими військовими міст і сіл, і всі їхні сюжети про розстріли жителів Бучі - постановочні. І взагалі, обвинувачена стверджувала, що в Україні проводиться «військова операція», і немає ніякої війни.

Викрито протиправну діяльність засудженої за процесуального керівництва Житомирської окружної прокуратури, на підставі матеріалів Управління СБ України в області. Досудове розслідування проводило Житомирське райуправління поліції.

 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up