У Житомирі при вимаганні хабаря спіймали двох медиків - хірурга і працівницю медустанови

Медики вимагали гроші за вирішення питань встановлення інвалідності та проходження медкомісії. Чи була це стійка схема хабарництва, наразі з'ясовують правоохоронці.
Під час досудового розслідування #поліцейські встановили, що у травні у колишнього військовослужбовця вимагали винагороду за прийняття рішення про призначення йому групи інвалідності. При цьому чоловік має на це законне право через отримане поранення.
23 травня у колишнього військовослужбовця лікар затребував 8 тисяч хабара, при цьому висловлюючи йому погрози у разі незадоволення «запиту». Відтак цього ж дня увечері під час одержання цієї суми правоохоронці затримали 44-річного хірурга на одній з вулиць у Житомирі. Гроші вилучено.
24 травня чоловікові оголошено про підозру у вчиненні кримінального діяння, передбаченого ч. 3 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді ув’язнення на термін від 5 до 10 років.
Вирішується питання про обрання йому запобіжного заходу - слідчі Слідчого управління ГУНП області ініціювали тримання під вартою.
25 травня оголошено підозру і працівниці медустанови, 36-річній житомирянці. Встановлено, що жінка, вимагала та одержала 14 тисяч 400 гривень за вплив на позитивне рішення щодо отримання колишнім військовослужбовцем необхідних для проходження МСЕК документів (витягів, висновків, направлень і т д). Події розгортались у лютому 2022 року, упродовж якого працівниця медустанови кілька разів висувала вимоги щодо сум неправомірної вигоди та отримувала їх.
Їй інкримінується кримінальне діяння, передбачене ч. 3 ст. 369-2 (Зловживання впливом) Кримінального кодексу України, тобто одержання неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднане з вимаганням такої вигоди. Санкція статті передбачає покарання у вигляді ув’язнення на термін від 3 до 8 років.
Наразі перевіряється інформація про існування стійкої схеми вимагання та отримання неправомірної вигоди за прийняття рішень про призначення інвалідності.
Заходи проводяться разом з оперативниками УСБУ в регіоні під процесуальним керівництвом Житомирської обласної прокуратури.
Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.
-
Микола БондаренкоДавно ту диспансер гудів на всю країну, і що поновили на роботі івсе такщо,відкупляться і все у них буде добре складайте гроші щоб оформить групу.
-
Зоя ГерусТак групу дають і давали тільки через хабар. Відкрито про це говорили, а новиною зробили тепер. Дивно.
-
Валюша ПоліщукСуки їх треба всіх перевірити з 2014 року 99 відсотків продани групи .І різко всі стали інвалідами війни за гроши .А сьогодні всі інваліди працюють одержують пільги зарплати та пенсії.
-
Лариса ЛиподатоваРасстрел !!!!¡ Военное положение