У Житомирі борються з “новим молодіжним рухом” ПВК “Редан”: знаходять організаторів, блокують Telegram-канали

У Житомирі борються з “новим молодіжним рухом” ПВК “Редан”: знаходять організаторів, блокують Telegram-канали

28 лютого в Житомирі відбувся брифінг за участі голови Житомирської ОВА Віталія Бунечка, начальника ГУНП в області Олега Трачука та керівника Житомирського військового інституту ім. С. Корольова Олександра Левченка, на якому обговорили "новий молодіжний рух", створений для дестабілізації внутрішньої ситуації в Україні.

Напередодні, 27 лютого, в Житомирі та інших містах країни підлітки, які відносять себе до російської субкультури “ПВК Редан”, провокували інших підлітків для масових бійок.

Зокрема, в Житомирі підлітків збирали о 16:00 на Михайлівській. Загалом на Михайлівській в той час було близько 200 осіб віком від 12 до 21 року. Втрутилась поліція, обійшлось без сутичок та провокацій. Поліцейські запросили кілька десятків дітей у відділок для встановлення організаторів зібрання. Виявилось, що молодь зібралась з благородною метою: аби протистояти групі підлітків, які проводять бійки через зовнішній вигляд, одяг інших дітей.

На пресконференції зазначили, що мета даного руху — провокування конфліктів та масових бійок на території нашої держави: у соціальних мережах та у новостворених Telegram-каналах адміністратори поширюють інформацію та провокують молодь на проведення масових бійок.

Відео дня

“Війна з російською федерацією проявляється не лише на фронті, не лише на кордонах нашої держави, а, на жаль, і в мирних містах. На нашу думку, це є елементом гібридної війни, тому ми хотіли б попередити про можливі провокації та наслідки”, — сказав голова Житомирської ОВА Віталій Бунечко.

Правоохоронці наголошують, що дана течія вперше з'явилась в росії хаотично, була підтримана й розвинута ФСБ ворога й впроваджена на територію України.

“Першочергова перевірка показала, що штучний розвиток такої субкультури — це спроба російських пропагандистів провести чергову інформаційно-психологічну операцію та використати дітей для дестабілізації внутрішньої ситуації в Україні”, — наголосив начальник ГУНП в області Олег Трачук.

Правоохоронці продовжують відстежувати ситуацію та тенденції, події, аналізують соціальні мережі, групи, форуми, чати та інші форми спілкування молоді. Також поліція заблокувала вже 18 спільнот "нового молодіжного руху", створеного для дестабілізації внутрішньої ситуації в Україні.

“Я зовсім не впевнений та далекий від думки, що будуть бійки. Ворогу достатньо, щоб була картинка, коли збирається молодь, а далі цю картинку ворог розкручує та показує ніби молодь незадоволена владою, війною. Таким чином вставляючи наратив під картинку, яку вони спеціально створюють”, — зазначив керівник Житомирського військового інституту ім. С. Корольова Олександр Левченко.

Батьків закликають приділяти належну увагу дітям, аби вони не потрапили під вплив російських дестабілізаційних заходів і груп.

Читайте також:

«ЧВК Редан»: що це за рух, звідки походить і його небезпека.

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі (1)
  • Валерий Снигуровский
    З  ЧОГО РОБЛЯТЬ ПРОБЛЕМУ...
    ЗА ЧАС МОЄЇ ЮНОСТІ, ОДИН РАЙОН МІСТА, НА ІНШИЙ. УБИВАЛИ, КАЛІ ИЛИ. МВС, НЕ ПРО ИГРАЛИ СПІДНЄ, А ЛОВИЛИ Й ДУБАСИЛИ ТАК, ЩО ШКУРА ЗЛАЗИЛА.. ПОТІМ ДИВИШСЯ- Й ПРОПАДАЛО  БАЖАННЯ ШУКАТИ ПРИГОДИ...

keyboard_arrow_up