У квітні поліцейські Житомирщини повернули додому 32 дітей-"мандрівників"

У квітні поліцейські Житомирщини повернули додому 32 дітей-"мандрівників"

З настанням теплої пори року поліцейські реєструють збільшення кількості випадків полишення домівки неповнолітніми.

Найчастіше до поліції із повідомленнями про зникнення дітей зверталися жителі обласного центру. Правоохоронці закликають батьків приділяти більше уваги юним нащадкам та навчати їх правил безпеки. Про це нагадує відділ комунікації поліції Житомирської області.

До Житомирського райуправління поліції минулого тижня звернулись батьки 9-річної дівчинки, яка вчасно не прийшла додому з прогулянки. Як з’ясувалось, дитина пішла розважатися у сусідній двір, не повідомивши про це рідних. Схожа історія трапилася і з 10-річним житомирянином: хлопчик катався на роликах та захопився, поїхавши з друзями далі, ніж дозволили батьки.

Через непорозуміння між колишнім подружжям, які нині не проживають разом, поліцейським довелося встановлювати місце знаходження 15-річного підлітка. Як з’ясувалось, хлопець перебував у батька, у той час як мати повідомила до поліції про його зникнення.

Двох жительок Хорошівської громади, віком 12 та 13 років, поліцейські розшукали у столиці. За словами рідних, які звернулися до поліції, дівчатка вирушили на прогулянку та опівдні їх ще бачили у центрі селища. Згодом юнки вчасно не повернулися додому та на телефонні дзвінки не відповідали. Зрештою поліцейські з’ясували, що дівчатка самостійно дісталися до м. Києва. Їх повернули додому.

Керівник підрозділу ювенальної превенції ГУНП в області Наталії Гончарук зазначає, що у теплу пору року діти більш схильні вирушати у самостійні мандри:

- Тривалий світловий день та комфортна температура повітря викликає у них бажання досліджувати світ, ставати більш самостійними. Однак такі позитивні прагнення мають здійснюватися тільки з відома та у супроводі дорослих, адже дозвілля, перш за все, має бути безпечним.

Відтак поліцейські закликають батьків приділяти максимум уваги дітям: завжди обговорюйте плани на день, домовляйтеся про межі, де дитина може самостійно гуляти, та про постійний зв’язок, навчайте правил поведінки у різних ситуаціях. Контролюйте місце перебування дітей та формуйте почуття відповідальності.

Також важливо: у разі зникнення дитини, одразу ж звертатися до поліції. Оперативне залучення основних та додаткових сил, широке сповіщення про розшук та використання технічних засобів дозволяють швидко встановити місце перебування зниклого.

Нагадаємо, 4 квітня правоохоронці розшукували 11-річного хлопчика з м. Коростеня, який зник у Житомирі.

Хочете отримувати новини першими – приєднуйтеся до нас у соцмережах

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, InstagramYouTube та Google

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
16:33 На Житомирщині оголошено конкурс для надавачів соцпослуг з формування життєстійкості 16:01 Пенсіонерам можуть відмовити в субсидії: які дві проблеми можуть заблокувати допомогу 16:01 У понад 15 разів вище норми: на майдані Перемоги водій вчинив ДТП у стані сп’яніння 15:40 Викрав майно військовослужбовця на Звягельщині: поліцейські затримали причетного Від читача 17:45 Фішингові посилання 15:37 СБУ повідомила про підозру зраднику, який воював проти Сил оборони на східному фронті 15:21 На вихідних в Україні переважатиме суха сонячна погода 15:00 Київські митники передали музею на Житомирщині археологічні артефакти 6 тисячоліття до н.е. 14:40 Завдав близько 20 ударів ножем колишній: житомирські поліцейські відправили на лаву підсудних обвинуваченого 14:20 Пропаганда ворога намагається спровокувати в Україні паніку через нібито дефіцит продуктів, але жодного дефіциту не буде. Причин для паніки немає 14:00 Вітряна віспа: як захистити дітей 12:39 У Житомирі на вулиці Березівській виявили випадок сказу 12:21 За минулу добу рятувальники Житомирщини ліквідували 26 пожеж, 19 із них — загоряння сухої трави photo_camera 12:00 Втратили понад чверть мільйона гривень за добу: звягельські поліцейські розпочали розслідування шахрайських схем 11:38 У Коростенській громаді тривають роботи з ліквідації наслідків атаки БпЛА photo_camera 11:20 У Житомирі під час форуму відзначили молодіжних лідерів області та посилили співпрацю задля розвитку регіону play_circle_filled 11:00 З 15 серпня у Житомирі зросте оплата за проїзд у маршрутках і електротранспорті 10:40 ДТП на проспекті Миру: травмовано водія легковика 10:18 Рятувальники ліквідовували наслідки ворожого обстрілу photo_camera 10:00 Вночі сили ППО збили 90 ворожих БпЛА
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up