У ході спецоперації на Житомирщині та Хмельниччині затримано одного з організаторів злочинної організації з колишніх «смотрящих» Київського СІЗО

У ході спецоперації на Житомирщині та Хмельниччині затримано одного з організаторів  злочинної організації з колишніх «смотрящих» Київського СІЗО

Припинено діяльність стійкої злочинної організації, створеної колишніми так званими «смотрящими» ДУ «Київський слідчий ізолятор».

Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора.

До угруповання входили 12 осіб. Організаторами були неодноразово судимі чоловіки, які під час перебування у СІЗО мали кримінальний статус і здійснювали вплив на ув’язнених.

За даними слідства, учасники організації, підтримували функціонування кримінальної ієрархії у місцях несвободи, організовували передачу заборонених предметів, поширювали злочинний вплив серед ув’язнених. Після звільнення вони продовжили контролювати кримінальне середовище ізолятора, вимагали кошти за «безпечне перебування» та погрожували насильством. Учасники угруповання здійснювали розбійні напади, грабежі та вимагання у Києві та області.

"Серед резонансних епізодів - викрадення громадянина Китаю. Члени угрупування виманили його під приводом інвестування, викрали та утримували у будинку на Житомирщині, застосовуючи насильство. Таким чином вони отримали доступ до рахунків та телефонів, а також заволоділи 28 тис. доларів США.

У ході масштабної спецоперації на Житомирщині та Хмельниччині затримано одного з організаторів та активних учасників угруповання. Іншому організатору повідомлено про підозру заочно", — йдеться у повідомленні.

Правоохоронці провели понад 20 обшуків, під час яких вилучено зброю, боєприпаси, автомобілі, техніку та інші докази.

Усім учасникам злочинної організації в залежності від ролі повідомлено про підозру за низкою статей Кримінального кодексу України. Санкції передбачають до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

 

 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up