Ретельно перевіряйте прохання про фінансову допомогу у соцмережах: діють шахраї

Ретельно перевіряйте прохання про фінансову допомогу у соцмережах: діють шахраї

«Маю проблеми… Терміново потрібно кошти, а картка заблокована (втрачена). Позич мені, за кілька годин (днів) поверну…» - отримавши такі повідомлення, багато користувачів соцмереж без сумнівів переказують необхідну суму коштів знайомцям, які потребують допомоги.

На жаль, цією довірливістю часто користуються шахраї. 

Упродовж останнього тижня таким чином втратили свої заощадження четверо жителів Житомирського району, - повідомили в ГУНП області.

В усіх випадках шахраї діяли за однаковою схемою: потерпілі отримували в месенджері повідомлення зі сторінок своїх знайомих. Ті нібито просили позичити кошти на дуже короткий термін для розв'язання власних проблем. Отримувачі без вагань відправляли на банківські рахунки, вказані у повідомленнях, потрібні суми. А пізніше дізнавалися про те, що доступ до сторінок у соціальних мережах товаришів отримали ошуканці, які й розсилали ці повідомлення. Самі ж знайомі ніякої позики не потребували.

Відео дня

Загальна сума збитків, спричинених потерпілим, сягає близько 15 тисяч гривень.

Нині поліцейські з’ясовують обставини діянь та встановлюють причетних до правопорушень у рамках відкритих кримінальних проваджень за ст. 190 (Шахрайство) ККУ.

Водночас поліцейські закликають користувачів соцмереж ретельно перевіряти будь-які прохання про допомогу:

– якщо ви отримали подібні повідомлення, не надсилайте гроші й одразу ж, спочатку зв’яжіться з такою людиною будь-яким способом та переконайтеся, що це насправді її прохання;

– якщо ж від вашого імені переслали такі повідомлення, повідомте своїм друзям про злам сторінки та застережіть від переказу коштів. Негайно замініть свої паролі для доступу у соцмережі та до електронного банкінгу. Повідомте про стороннє втручання до поліції;

Будьте уважними, не дайте себе ошукати та не дозволяйте шахраям збагатитися вашим коштом! Розкажіть про заходи перестороги своїм рідним, сусідам та знайомим!

Житомирське районне управління поліції

житомирські поліцейські закликають ретельно перевіряти прохання про фінансову допомогу у соцмережах

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up