Прокуратура повернула до державної власності понад 70 га лісогосподарських земель вартістю 384 млн грн на Житомирщині

Прокуратура повернула до державної власності понад 70 га лісогосподарських земель вартістю 384 млн грн на Житомирщині

Позов Звягельської окружної прокуратури про витребування з незаконного володіння земельних ділянок лісогосподарського призначення загальною площею понад 70 га задоволено у повному обсязі.

Наразі значний масив землі з лісовими насадженнями вартістю 384 млн грн  буде повернуто законному власнику – державі в особі Житомирської обласної ради, - повідомила пресслужба Житомирської обласної прокуратури.

Йдеться про землі лісового фонду, які знаходяться за межами с. Березники Ємільчинської селищної ради Звягельського району. Головне управління Держгеокадастру в області у 2020 році передало їх селищній раді як землі сільськогосподарського призначення. Рішенням селищної ради на землю зареєстровано право комунальної власності.

Однак прокурори встановили, що передачу землі здійснено з порушенням Земельного кодексу України. Фактично уся площа перебуває у постійному користуванні місцевого держлісгоспу. Відповідно, правом розпоряджатися землями лісового фонду, які є державною власністю,  наділено орган місцевого самоврядування обласного рівня.

Відео дня

Доводи прокуратури, викладені у позовній заяві, Господарський суд Житомирської області визнав обґрунтованими та прийняв законне рішення про повернення землі у власність держави.

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up