Поліція застерігає від поширеної схеми шахрайства з "міжнародною допомогою"

Днями до поліції звернулася 40-річна житомирянка: після спроби отримати матеріальну допомогу з її банківського рахунку зникло понад 20 тисяч гривень.
За фактом шахрайства правоохоронці розпочали досудове розслідування.
Зі слів заявниці, напередодні до неї зателефонував «представник» однієї з міжнародних організацій. Він розповів про можливість отримання благодійної виплати у зв’язку з повномасштабним вторгненням рф.
Для реєстрації у програмі, житомирянка назвала «спеціалісту компанії» код, який надійшов їй у смс-повідомленні. Згодом, перевіривши свій банківський рахунок, жінка виявила, що з нього зникло понад 20 тисяч гривень. Лише тоді вона зрозуміла, що її ошукали, та звернулася до правоохоронців.
Слідчі Житомирського районного управління поліції №1 розпочали досудове розслідування за ч.4 ст. 190 (Шахрайство) ККУ, у межах якого встановлюють осіб, причетних до правопорушення.
Правоохоронці закликають громадян нікому не повідомляти свої конфіденційні дані, у тому числі паролі та коди з смс-повідомлень.
Інформацію про надання гуманітарної чи грошової допомоги, пенсійних або соціальних виплат тощо перевіряйте на офіційному вебсайті Міністерства соціальної політики України (https://www.msp.gov.ua/).
Під час оформлення електронних заяв та інших документів, пов’язаних із зазначенням особистої інформації, звертайте увагу, чи знаходитеся ви на офіційному та захищеному Інтернет-ресурсі (його адреса повинна починатися з https://, у деяких браузерах також стоїть піктограма «замок», «щит» тощо).
У разі сумнівів або підозр, що вас намагаються ошукати, порадьтеся з рідними або зверніться до поліції.
Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.