Незаконно експортували в Європу лісоматеріали на майже 43 млн грн – у Житомирі повідомили про підозру злочинному угрупованню

Незаконно експортували в Європу лісоматеріали на майже 43 млн грн – у Житомирі повідомили про підозру злочинному угрупованню

Розслідуванням установлено, що організував незаконне постачання лісо- та пиломатеріалів до однієї з європейських країн директор та власник двох київських товариств, - повідомляє пресслужба Житомирської обласної прокуратури.

Для цього він залучав ще чотирьох спільників – приватних підприємців, брокера та бухгалтера. 

Ділки діяли за чітко розробленою злочинною схемою. Замовляли виготовлення лісопродукції з лісу-кругляка невідомого походження на різних деревообробних підприємствах, зокрема, й Коростенського району.  На виготовлені пиломатеріали підробляли документи щодо їх походження. На підставі документів з недостовірними даними брокер оформляв відповідні сертифікати для оформлення товару на митниці та відправки за кордон. 

Відео дня

 За даними слідства, протягом грудня 2020 – квітня 2023 років злочинне угруповання на підставі «липових» документів переправило через митний кордон України незаконно здобутих лісоматеріалів на майже 43 млн грн. Отриману в іноземній валюті виручку легалізовували через підконтрольних приватних підприємців та використовували для власних потреб.   

Під час обшуків вилучено та накладено арешт на близько 230 соснових колод, пиломатеріали, блокноти з чорновою бухгалтерією. 

З метою подальшої конфіскації накладено арешт на приватний будинок, дві квартири, автомобіль та частку у статутному капіталі юридичної особи, що належать підозрюваним.

Двоє фігурантів - організатор та найактивніший його спільник – перебувають під вартою. Стосовно інших також обрано запобіжні заходи. 

За процесуального керівництва Житомирської обласної прокуратури злочинному угрупованню повідомлено про підозру у незаконному переміщенні через митний кордон України лісоматеріалів, вчиненому повторно, в особливо великому розмірі, легалізації (відмиванні) коштів, одержаних злочинним шляхом,  перевезенні і збуті незаконно зрубаного лісу, що спричинило тяжкі наслідки, та підробленні документів і їх використанні (ч. 3 ст. 201-1, ч. 3 ст. 209, ч. 4 ст. 246, ч. ч. 3, 4 ст. 358 КК України).

Досудове розслідування проводить ГУНП в області, оперативний супровід – УСБУ в області.

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up