"На злодієві шапка горить", або як житомирянин із "потерпілого" став підозрюваним

"На злодієві шапка горить", або як житомирянин із "потерпілого" став підозрюваним

27-річний парубок заявив до поліції про вчинення відносно нього грабежу. Проте, коли оперативники детально розібрались у ситуації, з’ясувалось, що заявник сам відніс свої речі до ломбарду. 

До поліції чоловік звернувся 31 січня і розповів, що пізнього вечора його побили троє невідомих та відібрали 930 грн, мобільний і посвідчення водія. Потерпілий вказав, що подія сталася у центрі міста, близько 22.00, а сума завданого збитку становить майже 6 тисяч гривень. Окрім того, у чоловіка було діагностовано закриту черепно-мозкову травму, численні забої та садна обличчя і рук.

Отримавши таке повідомлення, поліцейські розпочали кримінальне провадження за ч. 2 ст. 186 (Грабіж) ККУ. Оперативники ретельно перевіряли надані відомості, щоб з’ясувати особи нападників. Потерпілий, хоч і перебував у стані алкогольного сп’яніння, все ж описав зовнішність своїх кривдників.

Втім, як згодом встановили поліцейські, до цього грабежу особи, на яких вказував заявник, не причетні, оскільки факту пограбування не було.

Поліцейські відшукали мобільний телефон заявника в одному з ломбардів міста, а потрапив він туди, як з’ясувалось, з доброї волі власника.

Як вдалося встановити, того вечора заявник разом із знайомим та його співмешканкою «відпочивали». Коли закінчились гроші, а бажання продовжити «застілля» - ні, вирішили закласти телефон. Вечір продовжився, але в якийсь момент між чаркувальниками виник конфлікт «через даму» і у результаті – заявник без грошей, телефону та з синцями попрямував додому. Там довелось якось пояснювати появу у такому вигляді.

Відтак, як пояснив сам чоловік, згадав, що близько місяця тому він був випадковим свідком пограбування і вирішив скористатись ситуацією, щоб не відповідати за накоєне перед домашніми.

- Поліцейські швидко викрили неправдивість свідчень чоловіка, проте прикро за час, потрачений на перевірку цього повідомлення. Сам молодик свою вину визнає, однак тепер із потерпілого він став фігурантом кримінального провадження, розпочатого за ст. 383 (Завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину) ККУ, - прокоментував начальник Житомирського відділу поліції Михайло Сорока.

Такі дії українським законодавством караються виправними роботами терміном до 2 років, піврічним арештом або обмеженням волі до 3 років чи ув’язненням до 2 років. Тож поліцейські застерігають громадян від подібних хибних заяв.

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:00 СПРОСТУВАННЯ: водіїв без електронної страховки штрафуватимуть автоматично — мережею знову ширять старий фейк 16:30 Питна вода під час війни: що показують супутники та моніторинг річок Житомирщини 16:28 Від школи до академії наук: чи є гендерна рівність в українській освіті 16:00 У Житомирі опалювальний сезон триватиме до стійкого потепління Від читача 16:35 Платіжна безпека: основні поради 15:23 На Житомирщині запрацювала 70-та поліцейська станція 15:10 У Житомирській ОВА відбулася нарада щодо протидії можливим паводкам та підтопленням на території області 15:00 У Житомирському державному університеті відбулася презентація книги Петра Кралюка «Борис Тен» 14:41 У Житомирі говорили про роль жінок у суспільстві та війську 14:20 Будьте обачними під час оренди нерухомості: 21-річний хлопець заплатив шахраям 11 тис. грн, намагаючись зняти квартиру в Житомирі 14:00 У Житомирі зменшилася кількість автобусів на маршрутах — бракує фінансів і водіїв 12:40 Відлига: як захистити себе та оселю від підтоплень 12:00 Китай став найбільшим постачальником товарів для України 12:00 Скільки коштуватимуть квіти на 8 березня: аналіз цін у Житомирі та інших містах України 11:41 Прийом заявок на конкурс «Відзнака місцевого впливу – 2025» 11:21 На Коростенщині рятувальники визволили з багнюки застряглу "швидку" 11:00 СБУ заочно повідомила про підозру секретарю єпархії рпц, який фінансує війну проти України 10:39 Двом медсестрам, які били та мордували неповнолітню у медичному закладі, повідомлено про підозру 10:21 На маршруті №33 почав працювати комунальний перевізник 10:00 Віталій Бунечко: Ще 13 наших захисників повернулися додому на Житомирщину photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up