Спецтема: карантин

На Житомирщині ювенальні поліцейські склали понад 1200 протоколів за неналежне виконання батьківських обов’язків

На Житомирщині ювенальні поліцейські склали понад 1200 протоколів за неналежне виконання батьківських обов’язків

Загалом задокументовано близько півтори тисячі адмінправопорушень у 2020 році, - інформує відділ комунікації поліції Житомирської області.

Більшість з указаної кількості адміністративних протоколів складені відносно дорослих, в основному – за неналежне виконання батьківських обов’язків. Що ж стосується правопорушень підлітків, то найчастіше правоохоронці документували розпивання алкоголю – у громадських і куріння – у заборонених місцях. Нині, під час карантину, триває роз’яснювальна робота поліції серед молоді.

– Загалом із січня по березень цього року складено понад 1380 адміністративних протоколів. Серед них більше 1200 – відносно дорослих осіб і близько 200 – відносно неповнолітніх. Кожне друге правопорушення з розряду «дорослих» - це невиконання обов’язків по вихованню дітей. Найбільше таких фактів виявлено у містах Бердичеві (96), Житомирі (74), Коростені (48), Баранівці (38), Малині (33), Чудгнові (30), - проінформував заступник начальника ГУНП Житомирщини Артем Лисогор. – Підлітки ж найчастіше потрапляли у поле зору поліції під час розпивання алкоголю у громадських місцях (87 протоколів) та під час куріння – у заборонених (63). 

Інші задокументовані правопорушення стосувались вчинення дорослими насильства у сім’ї (ст.173-2 КУпАП), доведення неповнолітніх до стану сп’яніння (ст.180 КУпАП), продажу дітям алкоголю чи тютюну (ч.2 ст.156 КУпАП) та скоєння тинейджерами дрібного хуліганства (ст.173 КУпАП).

Разом з тим, упродовж трьох місяців до підрозділів поліції регіону надійшли 115 повідомлень про зникнення дітей. Місця знаходження усіх неповнолітніх встановлені.

У період карантину поліцейські продовжують профілактичну роботу у молодіжному середовищі. Посилена увага працівників ювенальних підрозділів приділяється родинам, які опинились у скрутних життєвих обставинах. 

– З 6 квітня маємо нові обмеження у рамках посилення карантинних заходів. Зокрема, серед визначених заборон – неможливість відвідування спортивних і дитячих майданчиків, а також перебування осіб, які не досягли 16-річного віку, на вулицях населених пунктів без супроводу дорослих. Ювенальні поліцейські разом з колегами перевіряють дотримання цих правил нашими громадянами, а також роз’яснюють, чому потрібні такі заходи та передбачену відповідальність за їх порушення, - прокоментувала начальник підрозділу ювенальної превенції ГУНП Житомирщини Наталія Гончарук.

Нагадуємо, що за рішенням Уряду, у країні запроваджуються більш жорсткі обмежувальні заходи на період карантину. Поліцейські закликають громадян до проявляти високу самосвідомість, бути відповідальними і  дотримуватись визначених правил в особливий період. Залишайтесь здоровими!

 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up