Будьте обережними: в Україні в 4, 5 рази зросла кількість шахрайських сайтів

Будьте обережними: в Україні в 4, 5 рази зросла кількість шахрайських сайтів

У 2016-му році в Інтернеті знайшли 174 «фішингових» веб-ресурси, що ошукують людей, які платять за неіснуючу послугу банківської картки та самі надають шахраям свої реквізити. 

«Фішингові» сайти імітують сервіси для поповнення мобільного телефону чи переказу коштів, презентують нереальні «нові» платіжні сервіси, маскуються під вже відомі користувачам бренди й організації («Портмоне», «Укрпошта», банки), - інформує  Українська міжбанківська асоціація членів платіжних систем "ЕМА"

За стастикою ЕМА, у 2015-му році таких веб-ресурсів було 38, а минулого року вдалося викрити 174. Шахраї прагнуть дізнатися реквізити картки (номер, термін дії, код CVV2/CVС2 тощо), тому навіть якщо операція була не здійснена, вони все одно отримують своє.

Щоб не «потрапитина гачок» шахраїв, фахівці радять запам’ятати ознаки «фішингового» сайта:

Відео дня

Відсутність репутації – пошукайте інформацію та відгуки про сервіс. Якщо їх нема – це перший сигнал про можливий обман.

Перший не означає легітимний – такі сайти часто використовують рекламу, щоб опинитися першими у списку пошуковика. Тому не варто використовувати найперший ресурс, що вдалося знайти.

Помилки в контенті – перевірте відповідність назви на картинці з адресного рядка, показники лічильника платежів тощо.

Неграмотне оформлення – якщо є помилки в тексті, це може свідчити про те, що розробник не піклується про репутацію. А це, в свою чергу, дає підстави підозрювати шахрайство.

Неофіційний представник – обов’язково перевіряйте, чи ви знайшли саме сайт компанії. Для цього в пошуковику вводьте – «офіційний сайт / назва компанії». Перевірені ресурси варто зберігати в закладках.

Іноземний домен – українські сайти для платежів набагато надійніші. Перевірте, чи є в адресі позначка «ua».

Відсутність безпечного з’єднання – на сторінках оплати, переказу чи поповнення обов’язково має бути позначка https , а не – http .

Окрім того, варто скористатися безкоштовними сервісами для виявляення шахрайського веб-ресурсу: Чорний список на сторінції Асоціації ЕМА та STOP FRAUD на сайті Кіберполіції України.

 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:45 Как стулья на работе влияют на спину: важность правильной поддержки (Новини компаній) 17:00 З початку року патрульні зафіксували 8857 порушень водіями швидкісного режиму 16:40 В Україні почастішали випадки укусів кліщів: як вберегтися 16:20 У Житомирі бухгалтерка лікарні нараховувала собі більшу зарплату за рахунок інших працівників Від читача 13:56 На платформі Мегого вийшов короткометражний фільм Віталія Кікотя «Сумні портрети». 16:00 Увага! В Україні очікуються сильні пориви вітру! 15:39 У Радомишлі затримали грабіжника, який вирвав з рук 80-річної бабусі сумку 15:20 На Житомирщині зменшилася кількість виявлених онкохворих з початковими стадіями захворювання 15:00 Як отримати державну допомогу при народженні дитини? ІНФОГРАФІКА 14:40 У Житомирі вночі та вранці 20 квітня сильні заморозки у повітрі! 14:21 Лікарня, що повірила у реформу, матиме ще й наглядову раду 14:00 Військовим передали чергову партію допомоги від Житомира 13:00 Житомир в Instagram: весняний вайб play_circle_filled 12:39 Понад 600 страв: В Україні презентували новий збірник рецептур для шкільних їдалень 12:20 Упродовж доби рятувальники Житомирщини двічі прибирали аварійні дерева 12:00 Чуднівська окружна прокуратура попередила незаконну оренду ставу площею понад 60 га 11:41 У Центру захисту тварин з’явилися нові друзі-волонтери 11:21 У Житомирській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олега Ольжича створено безбар’єрний простір 11:00 Поліцейські у Житомирі вилучили у перехожого великий пакунок з наркотиками photo_camera 10:40 Сьогодні тимчасово призупинено рух трамвая
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up