Відбувся допрем’єрний показ фільму житомирських митців «Незламний. Шлях до мрії»

У межах XII Міжнародного авіакосмічного салону «Авіасвіт-XXI» 15 червня у Києві відбувся допрем’єрний показ документально-ігрового фільму «Незламний. Шлях до мрії» про видатного інженера-конструктора Сергія Корольова.
Більше ніж за два десятиріччя Міжнародний авіакосмічний салон «Авіасвіт-ХХІ» став одним із відомих міжнародних заходів з демонстрації досягнень авіабудування та космонавтики України та інших держав. Новітні зразки техніки, що представляються на експозиціях салону, є наочним підтвердженням здобутків вітчизняної та іноземної інженерних шкіл, а також швидкого розвитку авіаційної і космічної галузей у світі.
Майданчик, наданий для допрем’єрного показу фільму «Незламний. Шлях до мрії» у межах Міжнародного авіакосмічного салону «Авіасвіт-ХХІ» свідчить про визнання наших житомирських митців й на міжнародному рівні.
Показ фільму відбувся під час фіналу конкурсу інженерних стартапів Vernadsky Challenge, який проводить «Асоціація Ноосфера». Vernadsky Challenge – це конкурс інженерних проєктів у сферах космічних технологій та активної біоелектроніки з грантом у 2 мільйони гривень. Глядачі високо оцінили роботу знімальної групи, а також були вражені історією життя Сергія Павловича Корольова. Серед гарних новин також зазначимо, що незабаром фільм з’явиться на відеохостингу MEGOGO.
Творча група фільму згадує кілька незвичайних подій, які відбувалися зі знімальною групою під час роботи над стрічкою. Так була дуже складна сцена зі зйомками маленької дитини – Сергія Корольова у дитинстві. Необхідно було відзняти сцену, в якій дитина спочатку дуже бурхливо сміється і потім різко починає плакати. Сцену відзняли за один дубль. З однорічною дитиною спочатку грали, а потім віддали в руки актрисі, яка грала маму. І все чудово вийшло, немов дитина багато років знімалася в кіно.
В один день вдалося зняти літо і осінь, причому склалося враження, що різні пори року знімали в різних містах. Насправді все було знято у Житомирі – Одеса осіння і Одеса влітку. В один і той же знімальний день спочатку світило яскраве сонце, а потім почалася сіра похмура погода і пішов сніг. Одеський парк знімали у Бердичеві. Там виявилася дивовижна атмосфера старої Одеси.
Коли ж були натурні зйомки в Одесі, то стояла спокійна погода, а за сценарієм треба було відзняти одну сцену в шторм. Коли всі надії на шторм розтанули і треба було повертатися додому, вирішили, що шторм домалюють у фільмі методом комп'ютерної графіки. Але коли всі вже збиралися від'їжджати, почався справжній шторм. І сцену відзняли саме в реальних умовах. Шторм був такої сили, що під час зйомок сильно пошкодили орендовану шлюпку. На щастя, з акторами обійшлося без травм.
Дуже часто відбувалося наступне. Наприклад, група виїжджала на локацію з одним завданням, але попутно обставини складалися настільки сприятливим чином, що вдавалося замість однієї сцени зняти ще кілька. А це, зрозуміло, економія і часу, і коштів.
Допомагали часто люди, не пов'язані зі знімальним процесом. Наприклад, священик одного із храмів Житомирської області отець Дмитро, дізнавшись, що для зйомок необхідний барак, сам організував парафіян, які розібрали старий сарай і заново його склали у вигляді арештантського бараку. Це були неймовірні враження!
Автори фільму вивчали усі тонкощі біографії Корольова. Проводили майже власне розслідування того періоду життя Сергія Корольова, коли він навчався та працював в Україні, дізнавалися, які в нього були дитинство і юність. Під час зйомок та підготовчого процесу знімальна група побувала у різних містах, у яких жив Корольов: Ніжині, Одесі, Києві, у селі, де він проживав деякий час, ну і, звичайно, у Житомирі, де він народився.
Варто додати, що партнерами проєкту стали «LIVELYOCEAN FILM», Житомирська міська рада, громадська організація «ЦЕ ТВОЄ» та ГО «NOOSPHERE».
Головний режисер фільму – заслужений артист України Петро Авраменко, продюсер і режисер – Іван Кваша, режисер – заслужена артистка України Олена Заведія, головний оператор – Артем Цівко, оператори монтажу та корекції кольору – Артем Цівко і Віталій Гаграмонов.
Фото з офіційної сторінці у фейсбуку ГО «Асоціація Ноосфера» – знімальна група фільму під час офіційних заходів XII Міжнародного авіакосмічного салону «Авіасвіт-XXI».
Руслан Мороз
Хочете отримувати новини першими – приєднуйтеся до нас у соцмережах