Житомиряни, які не мають лічильника, будуть змушені заплатити за полив присадибних ділянок більше 6 тис. грн

Житомиряни, які не мають лічильника, будуть змушені заплатити за полив присадибних ділянок більше 6 тис. грн

У період з 1 травня по 30 вересня за полив присадибних ділянок та городів житомиряни, які не мають лічильників, сплатять 6 тисяч 317 грн. 

Щороку із настанням весни у людей, які мають власні присадибні ділянки, додається роботи. Навести лад біля будинку, висадити городину, квіти, за якими потім упродовж усього весняно-літнього сезону потрібно доглядати та поливати. 

Отже, без додаткових витрат води не обійтися. Тому абонентам КП «Житомирводоканал», які проживають у приватному секторі і не мають водолічильника, щороку, починаючи з 1 травня по вересень включно, нараховується певна сума за полив присадибної ділянки.

Нарахування здійснюються з розрахунку 6 літрів води на квадратний метр на добу. Натомість абоненти, які встановили засоби обліку, платитимуть виключно за показаннями лічильника.

«Минулого року було прийнято рішення виконавчого комітету щодо встановлення плати за полив земельних ділянок. У нас з 19 тисяч абонентів майже 5,5 тисячі не мають лічильників, що призводить до надлишкової втрати води у Житомирі в місяць майже 10 тисяч метрів кубічних, тому всі повинні встановлювати лічильники. 

Якщо лічильники встановлюватись не будуть, то оплата за полив 5 соток земельної ділянки за 5 місяців з травня по вересень складає приблизно 6 тисяч 400 грн», – говорить заступник Житомирського міського голови Сергій Кондратюк.

На сайті Житомирводоканалу зазначено: «Згідно з чинним законодавством України, нарахування за воду здійснюватиметься незалежно від того, висаджена городина на присадибній ділянці чи ні».

За даними водоканалу, житомиряни, в яких встановлено лічильники, витрачають на 15-20% менше води. На разі прилади обліку встановлено у 13 642 приватних домоволодіннях Житомира. Варто також зазначити, що полив за допомогою шлангів вважається безобліковим, і, відповідно до чинного законодавства, за це житомиряни можуть отримати штраф.

Марія Кравчук

Хочете отримувати новини першими – приєднуйтеся до нас у соцмережах

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:52 Поліція охорони Житомирщини затримала нічного крадія з Київщини 17:00 На завтра, 30 червня, на Житомирщині можливе запровадження графіків обмежень електроенергії 16:40 Дуже спекотна погода у Житомирі наприкінці тижня зміниться більш прохолодною з дощами 16:23 На річці Гнилоп'ять екоінспектори виявили грубе порушення правил рибальства Від читача 17:25 Медіаграмотність 16:13 Через аномальну спеку на "Варшавці" утворилися «трампліни» з бетонних плит photo_camera 16:03 Командувачам армії рф повідомили про підозру за бомбардування житлового кварталу в Коростені 16:00 У Житомирі на вул. Офіцерській, 5 планують облаштувати громадський простір 15:38 У Житомирі відбувся Всеукраїнський фестиваль-конкурс мистецтв " Global art fest!" 15:20 Трагедія на воді: в Бердичеві у річці Гнилоп’ять втопився 15-річний хлопець 15:00 Від початку року на водоймах Житомирщини загинули 15 людей 14:39 46 операцій після фронту: ветеран із Житомира повернувся до роботи та мріє лише про мир photo_camera 14:21 Бив родичів та співмешканку: жителя Житомирщини засуджено на один рік обмеження волі 14:00 Зайняла посаду в окупаційній владі: жительку Херсонщини засуджено до 10 років позбавлення волі 12:20 «Мрія» стала красивою крапкою 91-го театрального сезону: Житомирський театр ляльок пішов на літні канікули. ВІДЕО photo_camera 12:20 У Кодні в ДТП травмовано неповнолітню водійку та пасажира мотоцикла 12:00 Подружжя наркодилерів затримали у Житомирі photo_camera 11:40 На Житомирщині відбулися урочисті заходи з нагоди 30-ї річниці Конституції України 11:21 Чинного нардепа затримано за обвинуваченням в одержанні неправомірної вигоди на постачанні медичного обладнання на Житомирщині 11:00 Гороскоп на тиждень 29 червня - 4 липня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up