Житомирщина зайняла перше місце в Україні за рівнем придбання квартир учасникам АТО - влада

Житомирщина зайняла перше місце в Україні за рівнем придбання квартир учасникам АТО - влада
Соціальний захист учасників антитерористичної операції та членів їхніх родин сьогодні є головним пріоритетом для держави.

У Житомирській області було створено перший в Україні Центр допомоги учасників АТО, який діє ще з березня місяця в ОДА та поставлений урядом та Президентом України за приклад для інших областей та для перейняття досвіду. Для оперативно виявляти нагальних потреб бійців  складаються «соціальні паспорти» на демобілізованих осіб  та на членів сімей загиблих військовослужбовців.

«Наші бійці повинні отримувати всі послуги оперативно, швидко, без черг. Вони не повинні ходити по кабінетах, щоб отримати пільги. Наша задача – надати їм все необхідне. Після повернення із зони бойових дій бійці мають відчувати підтримку не лише рідних та близьких, а й влади», - зазначив голова Житомирської обласної державної Сергій Машковський.

«У Житомирській області учасники антитерористичної операції та члени сімей загиблих отримали 27 квартир. Це найвищий показник в країні. Друге місце займає Дніпропетровська область – 18 квартир, третє – Закарпатська – 7 квартир», - прозвітував заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагута.

Відео дня

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України у 2015 році Житомирській області передбачено субвенцію з державного бюджету на будівництво (придбання) житла для сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також для інвалідів І-ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов у сумі – 30 805,687 тис. грн.

При облдержадміністрації було створено робочу групу, до участі у діяльності якої було залучено представників громадських організацій, представників військовослужбовців, а також органів місцевого самоврядування.

Групою уточнюється інформація про кількість сімей, які потребують поліпшення житлових умов, а також їх склад та розмір житлової площі, яку вони потребують.  Робочою групою було визначено 62 сімей (51 сім’я загиблих військовослужбовців, 2 – інваліди І групи та 10 – інваліди ІІ групи), які першочергово потребують забезпечення житлом.

Станом на 05 жовтня придбано 27 квартир в:

-         м. Житомирі – 3 квартири;

-         м. Бердичеві – 4 квартири;

-         м. Коростені – 2 квартири;

-         м. Новограді-Волинському – 12 квартир;

-         м. Овручі – 4 квартири;

-         м. Андрушівці – 1 квартира;

-         с. Висока Піч – 1 квартира

Закупівля квартир здійснювалась виключно за письмової згоди сім’ї, якій придбавалося житло. Вартість придбання 1 кв. метра загальної площі житла визначалась за результатами експертної оцінки та була найнижчою серед запропонованої учасниками торгів.

На даний час департаментом праці та соціального захисту населення укладено  5 договорів купівлі-продажу квартир на загальну суму 2,6 млн. грн.

За повідомленням Житомирської ОДА

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up