За дорогий автомобіль необхідно сплачувати податок!

За дорогий автомобіль необхідно сплачувати податок!

Фіскали області розповіли, в яких випадках необхідно сплачувати транспортний податок.

Житомирське управління ГУ ДФС у Житомирській області нагадує, що громадяни, які мають у власності легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше 5 років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня податкового звітного року (у 2019 році – 1564875 грн), сплачують транспортний податок. 

Ставка податку встановлюється у розмірі 25000 грн в розрахунку на календарний рік за кожен такий автомобіль. 

Обчислення суми транспортного податку здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку. 

Податкове повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом до 1 липня. 

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою – платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності. 

Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам – нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцем реєстрації об’єктів оподаткування, що перебувають у власності таких нерезидентів. Податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України. 

Фізичними особами податок сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення. 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

keyboard_arrow_up