З 1 липня за «муніципальну няню» батьки отримуватимуть щомісяця вже по 1,7 тис. грн

З 1 липня за «муніципальну няню» батьки отримуватимуть щомісяця вже по 1,7 тис. грн

З липня цього року зростає прожитковий мінімум в Україні, змінюється він і для основних соціальних та демографічних груп населення.

Від 1 липня прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років з 1 тис. 626 грн збільшився до 1 тис. 699 грн. Відповідно і за проектом «Муніципальна няня» – батькам збільшується компенсація за послуги няні для своєї дитини.

 Про це повідомляє департамент праці, соціальної та сімейної політики ОДА.

На Житомирщині вже 27 родин скористалися державною підтримкою на відшкодування послуг няні для дитини віком до 3-х років. Цим сімям вже надійшли перші виплати за проектом «Муніципальна няня». А з 1 липня 2019 року відшкодування за послуги няні батькам збільшене до 1 тис. 699 грн щомісяця. Для оформлення муніципальної няні необхідно звертатися до органів соціального захисту населення.

Нагадаємо, що якщо родина наймає для догляду за своєю дитиною віком до трьох років няню, має можливість скористатися фінансовою підтримкою від держави. Щомісяця на компенсацію послуг няні держава нараховуватиме по 1 тис. 699 грн родині, яка оформить «Муніципальну няню».

Житомирянка Наталія Сінгурівська, мама двох дітей, розповідала, що як тільки дізналися про цей проект, одразу ж подали документи до органів соцзахисту. Родина вже отримувала по 1 тис. 626 грн для часткової компенсації послуг няні для своєї дитини, надалі до грудня цього року отримуватиме по 1 тис. 699 грн, а з 1 грудня 2019 року – по 1 тис. 779 грн.

Для того, щоб скористатися соціальною допомогою за проектом «Муніципальна няня» жителям області необхідно звернутися до місцевих органів соціального захисту. Адже цю компенсацію виплачуватиме управління соціального захисту населення вкінці кожного місяця. Така соціальна допомога автоматично переглядатиметься щороку відповідно до прожиткового мінімуму на дітей віком до 6 років, встановленого станом на 1 січня відповідного року.

Компенсація за послуги няні не скасовує декретні виплати та відпустку з догляду за дитиною. Також залишаються інші соціальні пільги та виплати, які отримує родина.

Довідкову інформацію ви можете отримати у департаменті праці, соціальної та сімейної політики ОДА за телефоном (0412) 47-47-82.

 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
keyboard_arrow_up