З 1 квітня перерахують пенсії працюючим пенсіонерам

З 1 квітня перерахують пенсії працюючим пенсіонерам

Відповідно до українського законодавства, з 1 квітня здійснюється  автоматичний перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам за стаж, набутий в останні два роки.

Нагадаємо, що розмір пенсії залежить не тільки від розміру заробітної плати, а й від страхового стажу (тобто періоду, протягом якого людина сплачує Єдиний страховий внесок – ЄСВ). Оскільки з часом – коли людина працює – страховий стаж у пенсіонера збільшується, то і розмір пенсії має також збільшуватись. Тому 1 квітня пенсії працюючим пенсіонерам перераховують. 

Розмір збільшення пенсії визначається для кожного пенсіонера індивідуально, залежно від тривалості страхового стажу і заробітної плати (доходу), з якої обчислюється пенсія. 

Особисто звертатися для проведення перерахунку нікуди не потрібно: він відбувається автоматично, за даними, які містить Державний реєстр застрахованих осіб.

Відео дня

Цьогоріч перерахунок пенсій з урахуванням збільшеного стажу відбувся для 654 тисяч працюючих пенсіонерів. Це близько 6,2% від їх загальної кількості (на 1 січня 2024 р. в Україні нараховувалось 10,51 млн пенсіонерів). 

Звертаємо увагу, що виплата підвищених пенсій відбудеться у червні 2024 р. (з урахуванням підвищення за квітень та травень). Це пов'язано з тим, що перерахунок можливий після того, як до Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування надійдуть відомості про сплату ЄСВ за 1 квартал. А такі звіти будуть подаватися по травень. 

Нагадуємо, що для переважної більшості пенсіонерів – понад 10 млн – 1 березня відбулась індексація пенсій, втретє – за час повномасштабної війни.

Довідково:

З 1 березня 2024 року 

  • мінімальна пенсія в Україні збільшилась з 2 093 грн до 2 361 грн, 
  • максимальна – з 20 930 грн до 23 610 грн. 
  • середній розмір склав – 5 791 грн. (на 10,6% більше порівняно із березнем минулого року).

 

 

Прес-служба Міністерства соціальної політики,

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі (1)
  • Serhii Yatsukhnenko

    Лож триндєж і зелене кідалово

keyboard_arrow_up