Як діяти, якщо в державній лікарні вимагають гроші за лікування COVID-19?

Як діяти, якщо в державній лікарні вимагають гроші за лікування COVID-19?
Віктор Ляшко

У разі, якщо у державній лікарні вимагають оплатити лікування від COVID-19, треба звертатися на гарячу лінію Національної служби здоров’я України. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода розповів головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

«У разі, якщо щось відбувається не так, треба телефонувати на гарячу лінію Національної служби здоров’я України (16-77) і там розказати про свій випадок. Працівники Національної служби здоров’я України мають свої територіальні підрозділи, вони розглянуть ці випадки і вирішать питання», – наголосив Ляшко.

Він підкреслив, що лікування повністю оплачується державою.

«Якщо хворий госпіталізований до стаціонару, в лікарні, в якій надається медична допомога хворим з коронавірусною хворобою, держава повністю покриває це лікування. Це так званий «ковідний пакет», на який Національна служба здоров’я України укладає контракт з лікарнею і перераховує кошти. Ці кошти перекривають доплати лікарям – 300% до зарплати, а також покривають медичні вибори і медичні засоби, які використовуються для лікування хворого з коронавірусною хворобою», – розповів головний санітарний лікар країни.

Як зазначив Ляшко, заповненість пацієнтами з COVID-19 ліжок у лікарнях становить на даний час 62%.

Головний санлікар заявив, що лікування коронавирусной інфекції фінансується державою. Нацслужби здоров'я України укладає контракт з лікарнею і перераховує кошти за кожного госпіталізованого пацієнта з діагнозом COVID-19.

Але в коментарях до новини, читачі скаржаться на протилежну поведінку лікарів в лікарнях.

«Сімей лікарі не направляють на ПЛР (посилаються, що обов'язкові положення скасували) і КТ теж не вчасно (коли вже зовсім погано). Лікують все, що завгодно крім Ковіда. Все списується на ГРВІ та трахеобронхіти.Із Через це людина заражає інших і поступово пневмонія розвивається. У лікарні місць немає і все платне. Хто буде шукати куди дзвонити і скандалити, якщо він дихати не може? ПЛР - 1800 грн, КТ в середньому по Києву 1400 грн. Ліки та амбулаторно і в лікарні все платно (ну там крім шприців і систем). Що вони мелють? Це повна маячня. Тим більше з-за цього реальної картини хворих немає (все ходять і заражають інших) і часті ускладнення. Вмирають іноді міцні молоді люди 30-40 років».

«Бабусям, у яких немає грошей, в лікарні ставлять концентратор кисню і безкоштовно дають подихати. Усе. Решта хворих повинні заплатити за лікування від 15 до 20 тис. грн. Всі чеки та довідки у мене є. Куди надати? Захворіла 5.09, досі перебуваю на лікарняному. У стаціонарі була з 12.09 по 28.09 і весь час під киснем». 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up