Взяти кредит стане легше: НБУ спростив правила видачі кредитів

Взяти кредит стане легше: НБУ спростив правила видачі кредитів

В Україні спростили правила надання кредитів. Нацбанк дещо пом'якшив вимоги з оцінки позичальників і формування резервів, які тестувалися з літа 2016 року і повністю набули чинності  з 1 січня 2017-го.

Про це повідомляє Сегодня. Так, НБУ спростить оформлення позик в декількох випадках. 

1. Застава під замок.

Скасовується торішня вимога НБУ про те, що кредит може виділятися тільки під заставу того товару підприємства, який розташований в приміщенні, що належить банку. Застава дозволили зберігати на території позичальника.

Відео дня

2. Чужі дефолти ні при чому.

Від банку-кредитора більше не вимагатимуть знижувати клас позичальника, якщо його віднесли до категорії дефолтних в іншому банку. Тобто банк зможе серйозно заощадити на резервах: додатково "заморожувати" на рахунку не 100% суми кредиту, що видається, а від 0,5% до 70% позики. Залежно від тієї оцінки, яка буде присвоєна позичальнику.

3. Своя оцінка всьому голова.

При фінансуванні інвестиційних проектів (будівництво різних об'єктів) банкам дозволили до 1 січня 2019 р самостійно визначати дефолтний коефіцієнт, який присвоюватиметься позичальнику. І самим вирішувати, скільки формувати резервів.

4. Валютне послаблення.

Експортерам більше не відмовлятимуть в кредитуванні через проблеми з надходженням валютного виторгу. Їх не братимуть в розрахунок при присвоєнні позичальнику класу і формування банками резервів, як це було раніше: якщо виручка надходила в недостатньому обсязі, банк відразу знижував клас позичальника. Після чого доводилося вимагати у компанії додаткову заставу і формувати великі резерви. Тепер же банк враховуватиме валютні ризики тільки в зміні ключових фінансових показників.

5. Державна фобія

Новим документом пом'якшуються вимоги щодо кредитування банками держструктур, яким комерційні банки в останні півроку часто відмовляли в кредитуванні. Йдеться про підприємства, в яких Україні належить 51% акцій. Таким позичальникам показник втрат при дефолті знизили з 45% до 30%. Це спростило життя банкам – зменшило вимоги щодо їх резервів.

6. З ОСББ зробили позичальників.

У новому документі Нацбанк встановив вимоги щодо оцінки ризиків при кредитуванні об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Досі їм часто відмовляли в кредитуванні через те, що у потенційних позичальників не було класичної звітності. Тепер же НБУ дав роз'яснення, як з ними працювати. Тож банки повинні перестати так часто відмовляти ОСББ в кредитуванні.

7. Відкриті дані.

Кредиторам дозволяється використовувати для оцінки кредитних ризиків звітність компаній, яка знаходиться в публічному доступі: на офіційних сайтах підприємств, в загальнодоступній базі НКЦПФР, офіційних виданнях ВСУ, КМУ. Це спрощує отримання відомостей для аналізу і економить час фінансистів.

Що все це дасть?

Ключовий момент більшості новацій – економія банків на резервах. Для фінансистів це важливо, адже як тільки вони бачать необхідність великих заморозок грошей, майже завжди відмовляють позичальникам в кредитуванні. Тепер відмов має поменшати, кажуть експерти.

Але загальний економічний і правовий фон на кредитному ринку не змінився, зазначає фахівець. Експерти перераховують такі проблеми:

  • -банки не захищені від недобросовісних позичальників;
  • -суди заангажовані;
  • -боргове навантаження на позичальників високе;
  • -банки обтяжені великими резервами під кредитні неповернення;
  • -у кредиторів катастрофічно не вистачає довгострокового ресурсу для кредитування.

Фінансисти розраховують на появу згодом нової постанови Нацбанку, ще серйозніше спрощує вимоги до оцінки позичальників. Поки що ж обіцяють наростити обсяги кредитування не більше ніж на 10%.

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі (1)
  • Николай Соболев

    Яккщо хочете взяти кредит то раджу прочитати статтю в якій розказано про підводні  камні легких кредитів https://mig.com.ua/dostupnye-uslugi-mfo/

Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
18:00 Сьогодні ввечері діятимуть обмеження споживання електрики для бізнесу та промисловості 17:51 Збірна команда Житомирщини здобула призові нагороди на Всеукраїнських змаганнях з фігурного катання на роликових ковзанах 17:29 У Житомирі провели аудит безпеки нового скверу на розі вулиць Князів Острозьких та Київської photo_camera 17:00 У Бердичеві і Чуднові поліцейські задокументували кілька випадків нелегального зберігання наркотиків Від читача 13:39 Слідчі Нацполіції оголосили українським фігурантам про підозру в шахрайстві, вчиненому в особливо великих розмірах злочинною організацією. 16:39 У Житомирі судитимуть адвокатку, яка за 30 тис. доларів США обіцяла клієнту «пом’якшення покарання» 16:22 Чоловіки від 18 до 60 років не зможуть отримати консульські послуги за кордоном - про що саме йдеться? 16:20 На Житомирщині планують перейменувати 8 населених пунктів 16:01 85 ветеранських проєктів перемогли у конкурсі фінансування 15:41 Спортсмени з Житомирщини здобули нагороди на чемпіонаті Європи з гирьового спорту photo_camera 15:20 МОН презентувало звіт моніторингу працевлаштування випускників-бюджетників, до якого увійшло 3 виші Житомирщини 15:00 49-річний чоловік загинув під час пожежі на Брусилівщині 14:40 Оприлюднено перелік хвороб хребта, які звільняють від мобілізації 14:20 З 27 квітня заморозки підуть геть та повернеться справжнє весняне тепло 14:00 Дотримуйтесь заходів протипожежної безпеки на Великдень 12:40 До 9 років позбавлення волі засудили бердичівлянина, який вбив чоловіка на зупинці 12:19 Медики відзначають незначне зростання захворюваності на грип і ГРВІ 12:00 Нічна пригода у Житомирі: у водійки зупиненого під час дії комендантської години авто виявили арбалет 11:40 Увага: зміни в маршруті № 23! 11:20 На Житомирщині розпочала роботу комісія ДСНС України, яка має здійснити контрольну перевірку стану організації заходів цивільного захисту в області
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up