Виплати допомоги по частковому безробіттю ФОП (з фонду COVID-19)

Виплати допомоги по частковому безробіттю ФОП (з фонду COVID-19)

На малюнку зображено розподіл середніх виплат на одного ФОП в розрізі регіонів. Середнє значення по Україні становить майже 9 тис грн. 

Найбільші виплати на одну особу в середньому отримали у Рівненській області - майже 11 тис грн. 

Найменше - в Хмельницькій області - майже 6,5 тис грн.

Зверніть увагу. Перше та останнє місце займають області з приблизно однаковим соціально-економічним розвитком територій  (станом за січень - вересень 2020 року, Хмельницька - 7 місце та Рівненська - 5 місце).

Житомирська область займає саме майже середню позицію. 

Фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину для ФОП

У травні 2020 ВРУ визначила, що ФОП мають право на отримання допомоги по частковому безробіттю на період введення карантинних обмежень. Допомогу можуть отримати у разі втрати частини заробітної плати або доходу внаслідок вимушеного скорочення тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням (скороченням) діяльності через проведення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню COVID-19.

Проаналізувавши видатки державного бюджету за 2020 рік на виплату такої допомоги для ФОП можна зробити наступні попередні висновки:

         1.  Більшість ФОП, які отримували такий вид допомоги від держави отримали фінансову підтримку у розмірі до 10 тис грн (допомогу виплачували за період з березня по грудень). Загалом отримали фінансування від держави понад 180 тисяч ФОП;

         2.  Існує значна диспропорція у виплатах допомоги. Мінімальні значення становлять від декількох десятків гривень до 5,6 млн грн для ФОП Гладкий А.Г. (Черкаси).

         3.  Максимальну підтримку отримав ФОП Гладкий А.Г. (Черкаси) - 5,6 млн грн. Всього йому перераховано 7 платежів з 30 липня по 21 грудня. Найбільший платіж становить 2 млн грн (30 липня), найменший 99999,9 грн (22 жовтня, ну якось дуже цікава така цифра). Цей ФОП здійснює різноманітні роботи (перший КВЕД 10.71 Виробництво хліба та хлібобулочних виробів; виробництво борошняних кондитерських виробів, тортів і тістечок нетривалого зберігання).  

         4.  Друге і третє з найбільшими виплатами займають батько і син, власники торгової марки «Стовпинські ковбаски» (Рівненська область):

                  o 1,8 млн грн – Майстров Василь Дмитрович (КВЕД – 10.13 виробництво м'ясних продуктів);

                  o 1,4 млн грн – Майстров Андрій Васильович  (КВЕД – 10.11: виробництво м'яса).

         5.  Усього 64 ФОП отримали виплати понад 250 тисяч гривень і найбільше їх (10 осіб) у Львівській області.

«Про бюджет»

Хочете отримувати новини першими – приєднуйтеся до нас у соцмережах

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up