Українці почали частіше брати кредити у кредитних організаціях

Українці почали частіше брати кредити у кредитних організаціях

Українці вважають за краще брати позики поза банками – на короткі терміни і під високі відсотки.

Українці почали частіше звертатися до кредитних організацій за невеликими короткостроковими позиками. Позичати стали активніше і більше, ніж зазвичай. Про це повідомляє Сегодня. 

Незважаючи на складне становище в фінансовому секторі і в економіці в цілому, банки, нехай і в дуже обмежених обсягах, але продовжують кредитувати населення.

Незважаючи на складне становище в фінансовому секторі і в економіці в цілому, банки, нехай і в дуже обмежених обсягах, але продовжують кредитувати населення.

Відео дня

"Банки готові кредитувати населення тільки на короткі терміни і при цьому ретельно перевіряють кожну заявку", – зазначила виконавчий директор Незалежної асоціації банків України (НАБУ) Олена Коробкова.

Грошей позичати стали менше. Максимальна сума кредиту за минулий рік скоротилася на 50 тис. грн, і становить сьогодні 200 тис. грн. При простроченні виплат банк стягує неустойку в розмірі 0,1% суми прострочення (в день), але не більше 10% від суми кредиту.

Для отримання кредиту від 50 тис. грн банк вимагає у людини довідку про доходи, а також заставу або поручителя. Базові умови найближчим часом не зміняться. Все, крім ставок, лише вони можуть трохи зменшитися.

Пасивність банків відкриває можливості для активізації мікрокредитування небанківським фінустановам. Як і раніше, вони видають позичальникам готівку і без застави.

Фінансові компанії за останній рік майже не змінювали базові умови кредитування. Ставка становила від 1% до 2% в день в залежності від категорії позичальника: пенсіонер, студент або працюючий позичальник. У перерахунку на річні виходив дуже дорогу позику, особливо, якщо порівнювати з вартістю банківських кредитів – від 365% до 730% річних.

Терміни кредитування були зовсім нетривалими – від 16 до 30 днів, проте їх дозволяли багаторазово продовжувати при регулярних кредитних платежах. Стали з'являтися і перші більш довгі кредити – до 12 тижнів.

При цьому небанківські кредитори взяли на озброєння банківські спецпропозиції по пільговому нарахуванню відсотків. Те, що банкіри називали грейс-періодами: дозволяли людям не платити за перші 3 – 5 днів кредиту. Так намагалися заручитися підтримкою клієнтів.

 

 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі (1)

keyboard_arrow_up