Учителі не мають платити за медогляди, - омбудсмен

Учителі не мають платити за медогляди, - омбудсмен

Перекладання на педагогічних працівників витрат на проходження обов’язкових медичних оглядів є незаконним та відвертим порушенням їхніх прав.

Про це повідомляє портал «Освіта.ua» з посиланням на сторінку в Facebook освітнього омбудсмена Сергія Горбачова.

За його словами, успішне проходження медогляду є умовою допущення працівника до роботи.

«Проте щороку виникає ситуація, коли працівників закладів освіти змушують проходити медичний огляд за власний рахунок. Про це свідчать і моніторинг соціальних мереж, і кілька звернень, які Служба освітнього омбудсмена отримала вже цього року», - зазначає Горбачов.

Він повідомив, що головна проблема полягає в тому, що органи управління освітою та заклади освіти не закладають кошти на проходження медичних оглядів у своїх бюджетах та кошторисах.

Відповідно, договори із закладами охорони здоров’я на проведення медичних оглядів не укладаються і організація оглядів не здійснюється.

«Тим часом укладання таких договорів прямо передбачено п. 2.4 «Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій», який затверджено наказом МОЗ від 21.05.2007 №246. А п. 2.5 цього порядку визначає, що «роботодавець за рахунок власних коштів забезпечує організацію проведення медичних оглядів», - наголошує освітній омбудсмен.

Також він закликав педагогічних працівників подавати скаргу до Служби освітнього омбудсмена у разі примусу сплати за медичний огляд.

«Мушу зазначити, що перекладання на педагогічних працівників витрат на проходження обов’язкових медичних оглядів є незаконним та відвертим порушенням їхніх прав. Тому зараз ми проводимо роз’яснювальну роботу з тими органами управління освітою та керівниками закладів освіти, які примушують працівників освіти сплачувати власні кошти за проходження медичного огляду», - підкреслив освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:55 НСЗУ нагадує ветеранам та ветеранкам про безоплатну стоматологічну допомогу та зубопротезування 17:00 Житомирська районна військова адміністрація долучилася до національного спротиву 16:41 Махінації у декларації на понад 5,2 млн грн: керівнику держустанови, який є депутатом на Житомирщині, повідомлено про підозру 16:19 Дві житомирянки, повіривши шахраям, переказали на "резервні рахунки" 140 тисяч гривень Від читача 12:01 Проєкт «Брама» 16:00 Сьогодні Житомирщина стала першим регіоном, де стартував другий етап реалізації трирівневої моделі підтримки громад у сфері просторового планування 15:40 У підлітковому клубі «Калина» триває денний табір 15:21 30, 50, 100 тисяч гривень та додаткові 70 тисяч: за що виплачують «бойові» виплати 15:00 #ШахрайГудбай: ​​Обережно, фішинг! 14:40 Судитимуть двох жінок, які розповсюджували PVP у Житомирі та Радомишлі 14:20 Оголошено конкурс на здобуття обласної літературно-мистецької премії імені Лесі Українки 14:00 У Бердичеві судитимуть 35-річного чоловіка за незаконний збут наркотичних засобів 14:00 Майже 14 мільйонів підручників готують до доставки в українські школи 12:21 Лептоспіроз. Причини виникнення, результати лабораторної діагностики та профілактика 12:00 Подробиці ДТП на Малинщині із загиблою пасажиркою: водій був тверезий photo_camera 11:38 Усі шість трамваїв із Хорватії вже в Житомирі! 11:20 П’яне кермування з потерпілими: жителя Коростенського району взято під варту 11:00 ДТП на Коростенщині: рятувальники деблокували з автівки тіло пасажирки 10:40 Віталій Бунечко: На Житомирщині обговорили розвиток соціальних послуг та підтримку вразливих категорій населення 10:20 За невиконання судового рішення жителя Бердичева засуджено до 1 року позбавлення волі
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up