Штраф за незаконно зрубану ялинку може перевищити 5 тисяч гривень

Штраф за незаконно зрубану ялинку може перевищити 5 тисяч гривень

Наближаються новорічно-різдвяні свята. Цьогоріч для більшості українців, які перейшли на новий церковний календар, вони стартують раніше. Тому й підготовка до святкувань у багатьох родинах вже розпочалася. З особливим трепетом чекають на святкове диво діти.

І тут традиційно постає вибір щодо основного атрибуту свята – придбати штучну ялинку, сосну чи віддати перевагу живій лісовій красуні, яка має свій неповторний аромат і створює особливу атмосферу свята.

Як і щороку, фахівці Екоінспекції разом з представниками Національної поліції, лісової охорони, служб державної охорони об’єктів природно-заповідного фонду, громадських організацій та засобів масової інформації вже з 4 грудня 2023 року проводитимуть заходи по виявленню правопорушників не тільки в лісових масивах, а і в місцях продажу ялинок.

Інспекція нагадує:

Відео дня

Потрібно бути свідомими і купувати новорічні дерева лише у легальних реалізаторів у визначених органами місцевого самоврядування місцях, а на зрізі кожного дерева повинний бути електронний чип зі штрих-кодом лісового господарства, де його виростили, який й підтверджує його легальність.

Несвідомим громадянам, які мають намір придбати новорічне дерево незаконним шляхом або зрубати його, нагадуємо про передбачену законом відповідальність у вигляді штрафів та відшкодування нанесених збитків.

Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур та молодняку (ст. 65) тягнуть за собою накладення штрафу:

  • на громадян — від 510 до 1020 грн,
  • на посадових осіб — від 2550 до 5100 грн.

За знищення або пошкодження зелених насаджень, окремих дерев за межами населених пунктів та в їх межах, що не віднесені до лісового фонду, або їх незаконна вирубка дерев, згідно ст. 153 КУпАП, тягнуть за собою накладення штрафу:

  • на громадян — від 170 до 510 грн,
  • на посадових осіб або фізичних осіб-підприємців - від 510 до 850 грн.

Передбачена відповідальність і за порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу (у нашому випадку хвойних дерев).

Відповідно до ст. 88-1 КУпАП, штрафні санкції складають від 30 до 100 неоподаткованих мінімумів громадян (510-1700 грн), а ті самі дії, вчинені в межах природно-заповідного фонду – від 100 до 215 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (1700 - 3655 грн).

Щодо кримінальної відповідальності, то згідно зі ст. 246 Кримінального кодексу України, незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насаджень, перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев може каратися обмеженням волі до 3 років, від 3 до 5 років, у разі тяжких наслідків – від 5 до 7 років.

Водночас хочемо наголосити, що наразі вирубувати дерева дуже небезпечно не лише для гаманця, а й для життя - оскільки в деяких лісах процес обстеження на наявність вибухонебезпечних предметів ще не завершено.

На зображенні може бути: ялинка та текст

 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up