Що цікавого у підприємницькій сфері?

Що цікавого у підприємницькій сфері?

Кому стануть відомі ваші прибутки та які нововедення були прийняті Державною податковою службою України стосовно сплати акцизного податку?

Станом на сьогодні ми зібрали інформацію стосовно законодавчих змін у сфері ведення податкових розрахунків українськими підприємцями та з'ясували наступні подробиці:

  1. Кому податкова служба розповість про доходи фізичних осіб?

Згідно із чинним законодавством України, а саме Законом України «Про захист персональних даних», інформація, що стосується персональних даних фізичних осіб (платників податків із Державного реєстру фізичних осіб - платників податків, а надалі - ДРФО  - авт.) є інформацією з обмеженим доступом. А отже, забороняється її розголос без попередньої на це згоди власника третім особам,. Проте існуюють випадки, коли така інформація може бути наданою навіть без згоди самої особи. Тобто, у наступних випадках: за рішенням суду; коли передача персональних даних прямо передбачена законом України і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини, зокрема: органам державної виконавчої служби на їх письмову вимогу з питань виконання рішень судів та рішень, що підлягають примусовому виконанню відповідно до Закону України «Про виконавче провадження», а також відповідно до Порядку надання інформації Державною податковою службою України на запити органів державної виконавчої служби та приватних виконавців, затвердженого спільним наказом Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України від 13.12.2016 №3639/5/1085, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 19.12.2016 за №1652/29782, ДПС надає на запити органів державної виконавчої служби інформацію з ДРФО, зокрема, про джерела отримання доходів боржників – фізичних осіб.

  1. Вірно обираємо категорію – правильно платимо акцизний податок

Апелюючи до Податкового кодексу України,  у 2019 році, об’єктами оподаткування «акцизом», варто вважати: спирт етиловий, спиртові дистиляти, алкогольні напої, тютюнові вироби та пальне. Отож, у разі реалізації та ввезення на митну територію України вищезгаданих товарів вам потрібно вірно сплатити акцизний податок. Для цього в декларації потрібно обрати вірну категорію та грамотно її заповнити.  Нагадаємо, що сьогодні маємо такі категорії, стосовно спиртних напоїв: А17.1 – лікеро-горілчана продукція;

А17.2 – виноробна продукція;А17.3 – пиво.

  1. Чи повинна фізична особа,  платник єдиного податку, подавати заяву до органів ДПС щодо зміни видів своєї діяльності?

Так, задля забезпечення відображення у реєстрі платників єдиного податку, достовірної інформації про види господарської діяльності фізичної особи, згідно із п.п. 298.3.1 п. 298.3 ст. 298 ПКУ платники єдиного податку у разі зміни відомостей, внесених до реєстру платників єдиного податку, мають надати заяву,  до якої включаються відомості про зміну видів господарської діяльності.

Ірина Хоцька

Новини за темою Читайте також
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

17:55 У Житомирі триває набір до команди з американського футболу "BISONS" 17:30 Як зміниться закон про обіг земель до другого читання? 17:00 Учениці Романівської школи мистецтв здобули дві перемоги на міжнародному конкурсі 16:39 На Звягельщині 8-річний хлопчик постраждав, потрапивши пыд підводу з конем Від читача 13:19 ЖИТОМИРЩИНА СТАЄ ПРИВАБЛИВОЮ ДЛЯ НОВИХ СХЕМ ДЕРИБАНУ ЗЕМЕЛЬНИХ ШАХРАЇВ? 16:21 Минулої доби в області врятовано на пожежах три будівлі 16:17 Житомирський виконком дозволив зрізати дерева, що заважають реконструкції тротуарів 16:02 Затримали шахрайку, яка ошукала працівників двох бердичівських кафе 16:00 Відповіді на запитання про нову систему виплати пільг на ЖКП 15:53 Где выгоднее всего приобретать зимний гардероб украинцу? 15:37 Опалення без тепла: де житомиряни все ще мерзнуть в квартирах 15:31 Контррозвідка CБУ блокувала механізм незаконної легалізації в Україні громадян РФ та бойовиків «ДНР» 15:20 Пожежа на електропідстанції в обласному центрі виявилась умовною. ВІДЕО 15:04 На Михайлівській кронують дерева. Фотофакт 15:00 АЗС під вікнами: чи варто боротися за власне здорове життя? 14:57 Чи стане прикордонниця з Луганська новим очільником культури в області? 14:40 На Житомирщину надійшли додаткові кошти на оплату відпусток «чорнобильцям» 14:20 Рієлтори зобов’язані надсилати інформацію про укладені договори оренди нерухомості 14:00 Поштові витрати для оскарження вироків будуть відшкодовані 12:37 На Житомирщині затримано банду наркоділків, прибуток від "діяльності" якої склав біля 2 млн грн
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up