Рада ухвалила закон про перевірку субсидіантів та пенсіонерів

Рада ухвалила закон про перевірку субсидіантів та пенсіонерів

17 жовтня 2019 року на сайті Верховної Ради з`явилася заява про те, що колективним депутатським рішенням в 249 голосів було підтримано підписання Закону України №1231 «Про верифікацію та моніторинг державних виплат».

Про це повідомило інформаційне управління апарату Верховної Ради на офіційній веб-сторінці парламенту України наступним чином: «Прийнято Закон "Про верифікацію та моніторинг державних виплат". Цей Закон визначає правові та організаційні засади здійснення верифікації та моніторингу державних виплат в Україні. Метою цього Закону є підвищення адресності державних виплат, сприяння розбудові системи соціального забезпечення, а також забезпечення ефективного використання бюджетних коштів. Крім цього, Законом врегульовуються основні питання збору, обробки та аналізу інформації, отриманої від суб’єктів надання інформації, а також визначено основні етапи верифікації та перелік інформації, яка використовується для здійснення верифікації та моніторингу державних виплат»,- зазначається в офіційному повідомленні.

Ознайомившись із термінологічним апаратом документу, розуміємо, що під категорію «державні виплати», підпадають пенсії, допомоги, пільги, субсидії, соціальні стипендії, інші виплати, що здійснюються за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів та  фондів загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування.

Основна мета ухваленого Закону:

Згідно із текстом прийнятого документа, дізнаємося, що в майбутньому його головним завданням та покликом стане підвищення адресності державних виплат громадянам України, сприяння розбудові системи соціального забезпечення, а також забезпечення ефективного використання бюджетних коштів країни. Тому,  для якнайшвидшої реалізації прийнятого Закону в Україні буде створено центральний орган виконавчої влади, що забезпечить формування та реалізацію державної фінансової та бюджетної політики під час здійснення повноважень по верифікації та моніторингу державних виплат.

Порядок проведення державної перевірки:

Верифікація державних виплат буде здійснюватися спеціально призначеними контролюючими  органами за допомогою інформаційно-аналітичної методики, що являє собою автоматизовану систему накопичення, обробки та аналізу інформації, отриманої від суб'єктів надання інформації. Простіше кажучи, це  реалізація комплексу заходів щодо збору, проведення аналізу і порівняння параметрів інформації, а також виявлення невідповідності даних в автоматизованих інформаційних системах, реєстрах, базах даних.

Ключові моменти:

  1. Усі отримувачі державних виплат будуть охоплені автоматичною перевіркою наданої громадянином інформації, без можливого людського втручання, шляхом перевіряння даних з державних реєстрів та баз даних;

  2. Додаткова перевірка органами, які здійснюють державні виплати, буде проводитися тільки стосовно тих, щодо кого було виявлено недостовірність даних, поданих особою при призначенні державних виплат;

  3. За результатами верифікації, Міністерство фінансів України надаватиме лише рекомендації,  стосовно результатів перевірки. Тобто повідомляти відповідні органи про виявлені невідповідності даних або про необхідність їхнього усунення в різних автоматизованих інформаційних системах, реєстрах базах даних.

Насамкінець зазначимо, що повноваження щодо встановлення порядку здійснення верифікації державних виплат й визначення  порядку адміністрування інформаційно-аналітичної платформи перевірки наданих громадянами України, інформації покладено на Кабінет міністрів України.

Ірина Хоцька
 

Новини за темою Читайте також
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

17:55 У рятувальників Житомирщини - чотири нових пожежних автомобілі 17:31 Житомирська ОДА спрямувала понад 308 тис. грн на проведення лікування та реабілітації учасників АТО/ООС 17:00 У Житомирі чиновник ОДА привласнив майже 40 тис грн бюджетних коштів 16:40 До місцевих бюджетів Житомирщини сплачено за землю 555 млн гривень Від читача 23:36 Постраждалі інвестори. Які рішення від держави? 16:24 Як отримувати пільги через Ощадбанк: інструкція 16:20 20-річна бердичівлянка попалася на шахрайстві з чужим телефоном 16:00 Завтра у Житомирі звучатимуть сирени 15:58 Жителі Житомира невдоволені якістю вивезення сміття 15:38 У Житомирі реконструюють очисні споруди 15:20 Маєш дитину? На таксі не поїдеш! 15:00 У Коростені господар затримав у своєму обійсті крадія 14:59 Собаці - собача смерть? У Бердичеві вбили пса і викинули на смітник 14:40 Волонтери Санофі посадили 40 дерев та кущів біля лікарень у Житомирі 14:39 Нові обличчя зелених автобусів 14:20 Масові вбивства в Інституті раку: близько 130 тис. гривень керівництво закладу вимагає за привернення  лікарської уваги до хворих. ВІДЕО 14:02 У Житомирі затримали розшукованого Інтерполом за вбивство члена терористичної організації «Ісламська держава» 14:00 Жителя Радомишльського району засуджено до понад 10 років позбавлення волі за розбещення малолітньої доньки 12:38 Апарат скоротили, а реформу доводимо до завершення! 12:18 Антифейк: виплати лікарняних і допомоги у зв’язку із вагітністю і пологами будуть
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up