Про нарахування боргів за тепло

Про нарахування боргів за тепло

Нещодавно до мене звернулася пенсіонерка, яка, маючи субсидію на опалення, у квітні отримала платіжку з боргом у розмірі 1 800 грн.

Я відразу спрямував відповідне звернення до «Житомиртеплокомуненерго» щодо нарахування боргу. Був впевнений, що це помилка і при перерахунку питання буде вирішено.

Але, на моє здивування, ніякої помилки немає. Виявилося, що такі розрекламовані теплові лічильники насправді призвели до збільшення тарифу на опалення, а не навпаки. До речі, балотуючись на посаду міського голови, Сухомлин обіцяв зменшити тарифи на тепло та воду, але обіцянка так і залишилася обіцянкою.

Справа в тому, що в будинку по вул. Київській, 19/2 у лютому 2018 року було встановлено тепловий лічильник. Це і стало причиною нарахування боргу.

На початку опалювального сезону субсидія для будинків, не обладнаних лічильниками, призначалася згідно з тарифом 29,49 грн/м кв. Для будинків, обладнаних приладами обліку, – 22,86 грн/м кв.

По закінченню опалювального сезону було здійснено перерахунок згідно з різницею в тарифі: 29,49 – 22,86 = 6,63 грн/м кв. Тобто цю різницю мають сплатити споживачі, які отримували субсидію. Крім цього, мешканці також повинні сплатити різницю тарифу між показниками теплового лічильника та розміром субсидії. Для будинку по вул. Київській, 19/2 у лютому різниця склала 8,42 грн/м кв., у березні – 10,04 грн/м кв.

Як наслідок, для квартири площею 57,7 м кв. додатково за лютий та березень необхідно доплатити 1065 грн + обов’язковий платіж. Це є неприпустимим, адже це порушує умови надання субсидії. Крім того, усі отримувачі субсидій, які не погасять цей борг, автоматично втратять субсидію наступного опалювального сезону.

Вважаю, що подібна ситуація та розрахунки є злочинними, враховуючи соціально-економічну ситуацію, в якій наразі знаходиться велика кількість людей. Якщо держава гарантує людям субсидію і встановила розмір обов’язкового платежу, він не може змінюватися після закінчення опалювального сезону або в залежності від наявності чи відсутності теплового лічильнику в будинку.

Це питання буду тримати на особистому контролі, адже подібна арифметика та нарахування є звичайним шахрайством та намаганням ошукати споживачів. Для пересічного пенсіонера 400-500 гривень – це величезна сума. І вони не мають стояти перед вибором: придбати ліки та продукти харчування чи заплатити борг, який їм нарахували заднім числом.

Для жителів інших будинків, які отримали подібні рахунки, раджу відстоювати свої права. Звертайтеся – завжди радий допомогти.

Мої контакти:

Форма для онлайн звернення    - https://goo.gl/XvqLrT

www.facebook.com/mykolacherednik

mykola.cherednik@gmail.com

0687307767, 0937924643

Микола Череднік

0
0
0
0
Коментарі (7)
 • Максим Олегович

  Так а як дiяти? Що саме робити?

  Максим Олегович reply Максим Олегович

  Живемо по новому ... :(

  Mykola Cherednik reply Максим Олегович

  Леся Зайко саме так. На це вони і розраховують, але рахунки нараховані з порушенням.

  Леся Зайко reply Максим Олегович

  Микола Череднік, без оплати рахунків не оформлюють субсидію.

  Максим Олегович reply Максим Олегович

  Чекаю...

  Максим Олегович reply Максим Олегович

  Дякую!

  Mykola Cherednik reply Максим Олегович

  1. взяти розрахунок Житомиртеплокомуненерго. 2. перевірити чи не було помилки в розрахунках. 3. звернутися до відділу субсидії, що розмір обов'язкової оплати більший від встановленої. Наразі я точно не можу сказати хто саме має компенсувати різницю, чекаю відповіді від інших установ. Якщо Вам прийшли такі рахунки, раджу поки не поспішати їх оплачувати. За 1-2 тижні напишу про результати.
Найчастіше Найчастіше
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up